Δευτέρα, 11 Μαρτίου 2013 13:35

Πάρος: Οριακή πρωτιά για την Δόξα στο Πάνθεον!

Λίγα παιχνίδια απέμειναν για την ολοκλήρωση της κανονικής περιόδου, στο πρωτάθλημα ΠΑΝΘΕΟΝ και όλο το ενδιαφέρον στρέφεται στα play-off.

Ρεπορταζ απο την 21η αγωνιστική...

ΛΑ ΚΟΥΡΟΥΝΙΑ-LIVERCOOL 10-5
Συγκεντρωμένη και αποφασιστική η ΛΑ ΚΟΥΡΟΥΝΙΑ, πετυχε τη νίκη που ήθελε για να κλειδώσει τη συμμετοχή της στην πρώτη οκτάδα.
Κάτι που δικαιούται αν κρίνουμε την συνολική της παρουσία στο πρωτάθλημα μας.
Ο Παναγιώτης, που επανήλθε ασφαλώς δεν χρηζόταν χρόνο προσαρμογής και βοήθησε άμεσα την ομάδα.
Εύχομαι να ξεπεράσει και ο Νίκος το πρόβλημα του, γιατί τότε το συνολική δυναμώνει πολύ και τίποτα δεν αποκλείεται.
Γιώργο πρόσεχε, συγκρατήσου με τις μασες και τα πιόματα, γιατί μετά σε βλέπω να διακρίνεσαι μόνο στις αναρτήσεις στο αγαπημένο σου facebook!
YELLOW BOYS-ΧΑΒΑΛΕΝΘΙΑ 9-3
Το 3-3 του πρώτου ημιχρόνου ήταν ο τίτλος τιμής και η ανταμοιβή της ΧΑΒΑΛΕΝΘΙΑ, για την φιλότιμη προσπάθεια της, απέναντι σε ανώτερο αντίπαλο.
Οι νικητές στο δεύτερο ξεκαθάρισαν τα πράγματα και αποκατέστησαν την τάξη.
ΑΛΚΟΟΛΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ-ΜΠΟΥΦΕΤΖΗΔΕΣ 10-4
Και γκολ και δοκάρια οι ΜΠΟΥΦΕΤΖΗΔΕΣ, έδειξαν ότι αν ο μεγαλομέτοχος δεν ήταν τόσο αδιάφορος και δεν άφηνε την ομάδα αβοήθητη, θα κατάφερναν πολλά.
Αυτός όμως έδειξε πολύ σκληρή στάση, πιο σκληρή και από την ΤΡΩΕΙΚΑ.
Όλη τη χρονιά έταζε μεταγραφές και τελικά έμεινε στις δηλώσεις.
Δεν προσέφερε ούτε μια τυρόπιτα!
Ξεκίνησε σαν Μελισσανιδης και κατέληξε χειρότερος του Βιντιαδη!
Η μόνη του δικαιολογία είναι το άγχος και η αγωνία του για την μεγάλη κιτρινόμαυρη αγάπη του!
ΓΙΟΥΒΕΤΣΟΥΣ-QUARTANO 6-6
Παιχνιδιάρα με τα όλα της.
Στο πρώτο ημίχρονο οι ΚΟΡΤΙΑΝΟΙ Κ ΣΙΑ, κυριάρχησαν, προηγήθηκαν 6-3, πετυχαίνονται καταπληκτικά γκολ και παίζοντας θεαματικό ποδόσφαιρο, έδειχναν ότι θα πάρουν το τρίποντο.
Στο δεύτερο η ΓΙΟΥΒΕΤΣΟΥΣ φορτσάρισε και ισοφάρισε, αφού βέβαια κάποιες αναγκαστικές αλλαγές λογω τραυματισμών, ευτυχώς όχι σοβαρών, αποδυνάμωσαν τους αντίπαλους τους.
Θα μπορούσε να κάνει και την ολική ανατράπηκαν ο κατ ανάγκη γκολκίπερ δεν μαγνήτιζε με το σατανικό του βλέμμα τη μπάλα, που στα τελευταία λεπτά δεν έμπαινε με τίποτα.
Ο συγκεκριμένος παίκτης όχι μόνο δεν το παραδέχτηκε, άλλα στο τέλος μας παραπονέθηκε ότι πρόεδρος ανταγωνιστικής ομάδας έκανε βουντού από την εξέδρα με αποτέλεσμα να αποχωρήσουν δυο βασικότατοι παίκτες!
ΤΣΙΚΟΥΔΙΑΚΟΣ-ΔΟΞΑ Π. 6-8
Κεφάτος ο ΤΣΙΚΟΥΔΙΑΚΟΣ κατέβηκε με άγνοια κινδύνου, έπαιξε ανοικτή και δυνατά, με αποτέλεσμα να γίνει ένα πολύ ωραίο ματς.
Είχε όμως την ατυχία να πέσει στην καλή μέρα του επιθετικού με το δολοφονικό ένστικτο, ο οποίος θέλοντας να ικανοποιήσει τον πρόεδρο του, που επιτέλους του αγόρασε ένα ζευγάρι κάλτσες, αίτημα που εκκρεμούσε εδω και μήνες, τα έδωσε όλα και ξεδίπλωσε το πλούσιο ταλέντο του.
ΑΛΚΟΟΛΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ-ANONUMOYS 4-4
Η εβδομάδα έκλεισε με ένα ακόμα εξαιρετικό αγώνα που σφραγίστηκε με την ισοπαλία.
Γεμάτο όμορφες φάσεις και αγωνιώδη εξέλιξη στο σκορ.
Δεν θέλω να αδικήσω κανένα, άλλα από αυτόν τον ανωνύμου έμεινε το γκολ από κοντινό φάουλ του γερόλυκου του ΑΛΚΟΟΛΙΚΟΥ, που σκάβοντας περίτεχνα την μπάλα αλά Πανενκα, άφησε άναυδους τείχος και τερματοφύλακα.
Ήταν μια στιγμή σπανίας ποδοσφαιρικής ομορφιάς!