Τετάρτη, 07 Ιανουαρίου 2015 18:16

ΣΤΟΠ στο δικό του γκολ!!‏

Μια φάση που δημιουργεί πολλά ερωτηματικά είδαμε στην αναμέτρηση της 7/1 ανάμεσα στην Βέροια και τον Απόλλωνα για την 3η αγωνιστική του Κυπέλλου Ελλάδος.

Με το σκορ στο 0-1 για τους φιλοξενούμενους, στο 24ο λεπτό ο επιθετικός της Βέροιας Παυλίδης μπήκε στην περιοχή, πλάσαρε τον Πίτκα, αλλά παρά την επέμβαση του τερματοφύλακα του Απόλλωνα η μπάλα πήρε τροχιά προς το τέρμα.  Ωστόσο, λίγα εκατοστά πριν περάσει τη γραμμή, ο επιθετικός της Βέροιας σταμάτησε την πορεία προς το τέρμα με το χέρι του (!) και την έστειλε εκτός εστίας. Πρόκειται για μια αδικαιολόγητη ενέργεια, που έχει προκαλέσει πολλές υποψίες.

Για την ιστορία, να αναφέρουμε ότι τελικά η  Βέροια έφτασε στην ισοφάριση στο 78ο λεπτό. Έτσι το παιχνίδι έληξε ισόπαλο με 1-1, με το τελικό αποτέλεσμα να ευνοεί τελικά τόσο τον Απόλλωνα όσο και τη Βέροια που κατέκτησαν τις δύο πρώτες θέσεις του ομίλου και συγχρόνως την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου.

Κατηγορία ΠΑΡΑΞΕΝΑ
Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: « Το κάρφωμα του 2014 Ο εφιάλτης κάθε τερματοφύλακα!!‏ »