Σάββατο, 16 Νοεμβρίου 2013 18:48

Φιλικό με χρήσιμα συμπεράσματα στην Πάρο

Φιλική αναμέτρηση διεξήχθη σήμερα το απόγευμα στην Παροικιά μεταξύ του ΑΟ Πάρου και την Ένωσης.

Ένας αγώνας με πολλά χρήσιμα συμπεράσματα για τους δύο προπονητές κ.κ. Τριανταφυλλάκο και Κοπανίδη.

Για την ιστορία ο αγώνας έληξε 3-3 με χατ-τρικ των Τσόκα Μπέρτι από την πλευρά του ΑΟΠ και Κρητικό Στρατή από την Ένωση.

Οι κύριοι Τριανταφυλλάκος και Κοπανίδης έδωσαν χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίκτες τους που διέθεταν.

Από τα αξιοσημείωτα του παιχνιδιού η επανεμφάνιση μετά από πολλούς μήνες απουσίας των Δημήτρη Μουλά, Γαβαλά από τον ΑΟΠ και από την Ένωση του Βαγγέλη Ρούσσου και Μάριου Παπαδόπουλου.

Τα γκολ…

0 – 1. Ο Αλέξανδρος Παντελαίος έβγαλε γλυκιά σέντρα στην καρδία της άμυνας του ΑΟΠ και ο Κρητικός Στρατής με κεφαλιά άνοιξε το σκορ στο 21ο λεπτό.

1 – 1. Στο 23ο λεπτό ο Κρουσταλάκης από δεξιά έβγαλε σέντρα διαβήτη στον Άλμπερτ Τσόκα και αυτός με άψογο πλασέ στην κίνηση ισοφάρισε.

2 – 1. Ο Γιουρτζίδης εκτέλεσε φάουλ από δεξιά, σύγχυση στην άμυνα των «χωριανών» και ο Τσόκα πάλι με πλασέ ανενόχλητος έδωσε κεφάλι στο σκορ για τον ΑΟΠ στο 35ο λεπτό.

2 – 2. Δύο λεπτά πριν την ανάπαυλα ο Στρατής Κρητικός εκμεταλλεύτηκε το λάθος γύρισμα του Τσαντουλή και με πλασέ ισοφάρισε για την Ένωση.

2 – 3. Ο ίδιος παίκτης με σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή στο 52ο λεπτό έβαλε μπροστά στο σκορ την ένωση.

3 – 3. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 83ο λεπτό έπιτα από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τσόκα.

ΑΟ Πάρου: (Τριανταφυλλάκος Δ.), Λάμπρου, Τσαντουλής, Μουλάς, Μπαρδάνης, Τσόκα, Γιουρτζίδης, Διακάτος, Ξένος, Γαβαλάς, Κρουσταλάκης, Σιφναίος.

Αλλαγές: Πετρόπουλος, Σάμιος, Σταθερός, Σένκα, Χάλκο, Μπίσκου, Αρκουλής.

Ένωση: (Κοπανίδης Τ.), Βιτζηλαίος, Τριβυζάς, Κρητικός Ν., Καράι Μ., Ρούσσος Μ., Γκεμπόρις Ε., Ρούσσος Γ., Κληρονόμος, Παντελαίος, Κρητικός Δ., Κρητικός Στ.

Αλλαγές: Ρούσσος Β., Ραγκούσης, Τζανακόπουλος, Τσιγώνιας, Παπαδόπουλος, Λιόντος, Ρούσσος Χ., Βιλαντλώνης, Γιοτάμ, Σάμιος Μ..