Σάββατο, 06 Δεκεμβρίου 2014 15:54

Ζωντανά η εξέλιξη των αγώνων

Όπως κάθε αγωνιστική, έτσι και σήμερα το s.c. βρίσκεται σε όλα τα γήπεδα των Κυκλάδων από όπου θα σας μεταφέρει την ζωντανή εξέλιξη στο σκορ κάθε αγώνα για το Κύπελλο και το πρωτάθλημα Κυκλάδων.

Για ανανέωση πατήστε ΕΔΩ

Κύπελλο Κυκλάδων: Θύελλα - Πανθηραϊκός 0-4 (τελικό σκορ)

Διαιτητές: ΠΑΝΤΟΣ Θ., ΒΑΙΛΑΣ Γ., ΖΩΡΖΟΣ Ε.

Ανταπόκριση: Μπάμπης Καμπουράκης

0-4 τελικό ο Πανθηραϊκός σχετικά εύκολα πήρε την πρόκριση στον ημιτελικό του Κυπέλλου, όπυ θα βρεθεί αντιμέτωπος με τον νικητή του ζευγαριού Νηρέας - Πανναξιακός.

71' 0-4 Κελίδης

65' 0-3 Κωλέτσης

Στο 1ο τέταρτο του 2ου ημιχρόνου η Θύελλα προσπαθεί να επιστρέψει στο παιχνίδι χωρίς όμως να μπορεί να απειλήσει άμεσα. Ο Πανθηραϊκός από την πλευρά του έχει πολύ καλό ρυθμό στο παιχνίδι του και μία μεγάλη ευκαιρία με τον Κελίδη.

Στο 1ο ημίχρονο ο Πανθηραϊκός ήταν καλύτερος κατάφερε να πετύχει δύο τέρματα, ενώ η Θύελλα που είχε την καλύτερη ευκαιρία στο 0-0 προσπαθεί να φανεί απειλητική χωρίς όμως ακόμα να έχει φτάσει στην επίτευξη κάποιου τέρματος.

17:25 Έναρξη 2ου ημιχρόνου

29' 0-2 Κωλέτσης

23' 0-1 Ζώνας

Στο πρώτο 15λεπτο ο Πανθηραϊκός είναι πιο δυναμικός, έχοντας 2-3 καλές στιγμές, με την Θύελλα όμως να έχει την μεγαλύτερη ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ μέχρι στιγμής.

* Ο αγώνας ξεκίνησε με καθυστέρηση (16:23)

Κύπελλο Κυκλάδων: Ανδριακός - ΑΟ Μυκόνου 1-2 (τελικό σκορ)

Διαιτητές: ΡΟΥΣΣΟΣ Γ., ΒΑΡΘΑΛΙΤΗΣ Α., ΣΑΡΓΟΛΟΓΟΣ Φ.

Ανταπόκριση: Νίκος Καλογεράς

81' 1-2 Βαλαμούτης

Στο 70’ το παιχνίδι παραμένει στο 1-1, με τις δύο ομάδες να προσπαθούν για το γκολ που θα τους δώσει την πρόκριση.

18:06 έναρξη του 2ου ημιχρόνου

Στο 1ο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο για τις δύο ομάδες, με τους γηπεδούχους να δείχνουν ένα πολύ καλύτερο πρόσωπο σε σχέση με το αντίστοιχο παιχνίδι μεταξύ των δύο ομάδων για το πρωτάθλημα.

19' 1-1 ο Γλύνος Μ. κέρδισε πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Γλυνός Α.

15' 0-1 Βλαχόπουλος

17:07 Έναρξη αγώνα

Η έναρξη του αγώνα θα καθυστερήσει λόγω αργοπορημένης άφιξης του πλοίου.