Τετάρτη, 07 Ιανουαρίου 2015 02:41

Διπλή νίκη επί της ΕΠΣ Σάμου

Ασταμάτητες συνεχίζουν τους αγώνες στην Χαλκίδα οι Μικτές μας ομάδες, καθώς χθες επικράτησαν απέναντι στις αντίστοιχες της Σάμου, κλέβοντας τις εντυπώσεις στον 10ο όμιλο του πρωταθλήματος προεπιλογής Εθνικών Ομάδων.

Οι Παίδες μας αρχικά στις 13:00 πέτυχαν μία ευρεία νίκη κόντρα στην ΕΠΣ Σάμου με 5-1 (2-0) ημίχρονο. Φώσκολος με ένα τέρμα και Δεγαϊτας με Βρεττό που πέτυχαν από δύο τέρματα αντίστοιχα ήταν οι σκόρερ για την ΕΠΣ Κυκλάδων.

Στις 15:00 οι Νέοι μας που έχουν κερδίσει τον σεβασμό όλων ως η πιο ποιοτική ομάδα, προχώρησαν σε ακόμη μία νίκη με 2-1 επί της Σάμου. Οι παίκτες του Γιώργου Μοστράτου είχαν πολλές ευκαιρίες για να καθαρίσουν το ματς από το πρώτο ημίχρονο, αλλά παρόλα αυτά και κόντρα στην ροή του αγώνα η Σάμος ήταν αυτή που προηγήθηκε με 0-1, με τους Κυκλαδίτες να κάνουν το come back και με τέρματα των Λυκούρη και Κελαδίτη να φτάνουν στη νίκη με 2-1.

Αύριο στις 10:00 και στις 12:00 οι Μικτές μας ομάδες θα δώσουν τους τελευταίους τους αγώνες κόντρα σε αυτές της ΕΠΣ Λέσβου

Οι συνθέσεις που αγωνίστηκαν οι Μικτές μας

Παίδων ΕΠΣ Κυκλάδων (Μοστράτος): Μανδηλαράς, Δρυμαλας, Κοτσιτετζίδης, Λεγάκης, Καραφυλλάκης, Πρίντεζης (65' Γκιόκα), Πρεβόλης, Δακτυλίδης, Φώσκολος (41' Βρεττός), Γκέτσι (41' Πελεκάνος), Δεγαϊτας.

Νέων ΕΠΣ Κυκλάδων (Μοστράτος): Πρίντεζης, Βλαβιανός, Τζορντανίδης, Κελαδίτης, Νάζος, Παράβαλος, Καραδήμας, Βόλτης, Κουκούλης (46' Τζούρος), Λυκούρης (86' Αργυρόπουλος), Μήτσκας (46' Λεγάκης).

Φωτογραφίες

NEOI ME SAMONEOI ME SAMO 1NEOI ME SAMO 2PAIDES 2015 XALKIDAPAIDES 2015 XALKIDA ME SAMOPAIDES 2015 XALKIDA ME SAMO 1

Τα αποτελέσματα και το πρόγραμμα

Μικτή Ομάδα Νέων
(7η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Αποτέλεσμα
Ε.Π.Σ. ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ - Ε.Π.Σ. ΚΥΚΛΑΔΩΝ ΕΝΩΣΙΑΚΟ ΕΥΒΟΙΑΣ Σαββατο 03/01/2015 15:00 0-0
Ε.Π.Σ. ΛΕΣΒΟΥ - Ε.Π.Σ. ΣΑΜΟΥ ΑΥΛΙΔΑΣ Σαββατο 03/01/2015 15:00 3-1
Ε.Π.Σ. ΣΑΜΟΥ - Ε.Π.Σ. ΧΙΟΥ ΕΝΩΣΙΑΚΟ ΕΥΒΟΙΑΣ Κυριακή 04/01/15 15:00 0-1
Ε.Π.Σ. ΛΕΣΒΟΥ - Ε.Π.Σ. ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ ΕΝΩΣΙΑΚΟ ΕΥΒΟΙΑΣ Δευτέρα 05/01/15 15:00 1-2
Ε.Π.Σ. ΚΥΚΛΑΔΩΝ - Ε.Π.Σ. ΧΙΟΥ ΑΥΛΙΔΑΣ Δευτέρα 05/01/15 15:00 3-0
Ε.Π.Σ. ΧΙΟΥ - Ε.Π.Σ. ΛΕΣΒΟΥ ΑΥΛΙΔΑΣ Τρίτη 06/01/15 15:00 1-0
Ε.Π.Σ. ΚΥΚΛΑΔΩΝ - Ε.Π.Σ. ΣΑΜΟΥ ΕΝΩΣΙΑΚΟ ΕΥΒΟΙΑΣ Τρίτη 06/01/15 15:00  2-1
Ε.Π.Σ. ΣΑΜΟΥ - Ε.Π.Σ. ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ ΕΝΩΣΙΑΚΟ ΕΥΒΟΙΑΣ Τετάρτη 07/01/15 11:30
Ε.Π.Σ. ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ - Ε.Π.Σ. ΧΙΟΥ ΕΝΩΣΙΑΚΟ ΕΥΒΟΙΑΣ Πέμπτη 08/01/15 12:00