Παρασκευή, 23 Ιανουαρίου 2015 15:47

Σημαντικό διπλό στη Μύκονο

Μία σημαντική νίκη με 1-2 επί της Άνω Μεράς που τον έφερε μόνο πρώτο στον 1ο όμιλο των Νέων πέτυχε χθες στη Μύκονο ο Αίαντας Σύρου.

Παρόλο που το πρώτο μέρος έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα οι συριανοί κατάφεραν να προηγηθούν νωρίς στο 2ο ημίχρονο με τον Δεναξά στο 42΄να κάνει το 0-1. Τρία λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 45΄ο Καφτηράνης έκανε δύο τα τέρματα του Αίαντα. Το μόνο που κατά΄φεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν στις καθυστερήσεις με τον Λπέγια.

Πλέον ο Αίαντας πέρασε πρώτος στον όμιλο με 15 βαθμούς έχοντας ένα παιχνίδι περισσότερο από τον ΠΑΣ Τήνου που ακολουθεί με 13 και τον ΑΟ Μυκόνου με 9 βαθμούς.

Διαιτητής: Μενδρινός

Άνω Μερά: Προκόποβιτς, Ντούρο, Κιούσης, Σιοπούλης, Τσαλάι, Δήμας, Ραπαϊ, Μπουσάι, Λπεγια, Ηλιάδης (75΄Μπούζι), Μπομπάι.

Αίαντας Σύρου: Πρίντεζης, Καραδήμας, Λαζαρινος, Ψάρρας, Αργυρός (10΄Λουλούς), Βόλτης, Μήτσκας (65΄Ρούσσος), Παράβαλος, Κουκούλης (79΄Μαραγκός), Καφτηράνης (76΄Κοντογιάννης), Δεναξάς.