Σάββατο, 24 Ιανουαρίου 2015 20:28

Νίκησαν και ελπίζουν οι παίδες του Νηρέα

Ένα εύκολο απόγευμα είχαν σήμερα οι πιτσιρικάδες του Μιχάλη Παπαδάκη επικρατώντας με 3-0 των παίδων της Μάρπησσας.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Βασίλη Μπάλιο στο 14ο λεπτό ενώ στο 30ο λεπτό ο Τζανακόπουλος απέκρουσε πέναλτι του Αλιπράντη.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Ναουσαίοι σημείωσαν άλλα δύο τέρματα με τον Λευτέρη Αλιπραντη στο 50ο λεπτό και πέντε λεπτά πριν το φινάλε ο Άγγελος Κορτιάνος έκανε το τελικό 3-0.

Αυτή η νίκη βάζει ξανά τον Νηρέα στο κόλπο του final four παρότι έχει ένα ματς περισσότερο. Από την άλλη η ομάδα της Μάρπησσας σε άλλο ένα ματς έδηξε ότι υπολείπετε σημαντικά έναντι των άλλων ομάδων της κατηγορίας.

Πολύ καλή η Διαιτητής της αναμέτρησης Σεμίνα Μαργαρίτη.

Δείτε εδώ… την βαθμολογία του ομίλου.

Νηρέας: (Παπαδάκης Μ.), Minastire A-V., Κορτιάνος Α., Ρούσσος Γ., Παπαδημητρίου Π., Σκανδάλης Γ., Resulat R., Αρκουλής Γ., Μπάλιος Β., Γκέτση Β., Αρκουλής Ν.

Πάγκος: Σιμόπουλος Ν., Καραχάλιος Δ., Vrapi A., Ρούσσος Γ., Πανταζής Χ., Καρποδίνης Ι.

Μαρπησσαϊκός: (Σάμιος Χ.), Τζανακόπουλος Χ., Προμπονάς Σ., Μπουραντάς Ν.-Χ., Ντζουμανίκας Ε., Μεσολογγίτης Μ.-Π., Φωκιανός Κ., Αποστολόπουλος Ν., Ζουμής Α., Γούλας Η., Τζανακόπουλος Μ., Τζανακόπουλος Κ.

Πάγκος: Φραντζής Σ., Δρόσος Χ., Wolff R., Χαλιας Λ.