Κυριακή, 13 Δεκεμβρίου 2015 22:36

Νίκη πρωτιάς για την Λάβα

Φωτογραφία από τον πανηγυρισμό των παικτών της Λάβας στα αποδυτήρια μετά τη νίκη που τους φέρνει μόνους πρώτους στη Β΄Κατηγορία. Φωτογραφία από τον πανηγυρισμό των παικτών της Λάβας στα αποδυτήρια μετά τη νίκη που τους φέρνει μόνους πρώτους στη Β΄Κατηγορία.

Με τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο η Λάβα πέρασε το εμπόδιο της Μάρπησσας επικρατώντας με 3-1και πλέον φιγουράρει μόνη πρώτη στον βαθμολογικό πίνακα της Β΄κατηγορίας.

Οι σκόρερ για την ομάδα του Αντώνη Κατζέλη ήταν οι: Βρενάγκρ στο 5ο λεπτό, Χριστιανός στο 16ο και Βάλβης στο 37΄.

Αμέσως μετά τη λήξη του αγώνα στην επίσημη σελίδα της ομάδας αναρτήθηκε η ακόλουθη ανακοίνωση:

«Μεγάλη νίκη για την ομάδα μας οπού βρίσκεται στην κορυφή με 2 βαθμούς διαφορά και αυτόματα Πρωταθλητής χειμώνα .  Το ΔΣ της ομάδας αφιερώνει την νίκη σε όλους τους παίχτες και το τεχνικό επιτελείο για την μεγάλη προσπάθεια που κάνουν απέναντι σε πάρα πολύ δύσκολες συνθήκες από τους πολλούς, ατυχούς τραυματισμούς παικτών!»

Διαιτητής ήταν ο κ. Ρούσσος Γ., με βοηθούς του Βακόνδιο και Νεοκοσμίδη.

Λάβα (Κατζέλης): Κρητικός, Δρόσος Μ. (Βάβης Ι.), Χαλβατζής, Δεμιρτζής, Κολιούσης, Δακουτρός, Φίτσο, Βρενάγκρ, Χριστιανός, Στεφανάκης Γ. (89΄ Στεφανάκης Ε.), Βάλβης Μ..

Αναπληρωματικοί: Αρβανίτης, Ξαγοράρης, Ρούσσος, Νομικός.