Τρίτη, 09 Φεβρουαρίου 2016 16:17

Στην επόμενη φάση με ανατροπή το ΓΕΛ Νάξου

Πέρασε με ανατροπή στην επόμενη φάση του σχολικού πρωταθλήματος χθες από την Πάρο το ΓΕΛ Νάξου που επικράτησε 1-2 του ΓΕΛ Πάρου.

Το ΓΕΛ Νάξου αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, γύρισε το ματς. Τα γκολ πέτυχαν ο Κρουσταλάκης με κεφαλιά για την Πάρο στο 12', ισοφάρισε στο 31' ο Βαθρακοκοίλης και στην επανάληψη ο ίδιος παίκτης 7 λεπτά πριν τη λήξη αξιοποίησε ωραία ενέργεια και συρτή σέντρα του Φραγκίσκου και χάρισε την νίκη στην ομάδα του.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Ρούσσος, Μαρτίνι, Μαργαρίτη.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΓΕΛ ΠΑΡΟΥ: Λάμπρου, Κότσαρης, Πρίφτης, Κρουσταλάκης, Φαρούπος [Σάμιος], Ντόμπρης, Κονταράτος Κ., Σκιαδάς, Σαρρής Κ.Π, Δρόσος, Σαρρής Κ.

Αναπληρωματικοί: Χαλδαίος, Αργελάς, Κονταράτος Α., Νταουτλάρι, Δανιηλίδης

ΓΕΛ ΝΑΞΟΥ: Καρανίκας, Μελανίτης [Κουφόπουλος], Μπίντζη, Ξενάκης, Μανιός, Βαλέττας, Ανεβλαβής, Καραγιάννης, Καραφυλίδης, Φραγκίσκος, Βαθρακοκοίλης [λ.τ Ισμαιλάι].

Αναπληρωματικοί: Χίντρι, Καρούσης, Πετρόπουλος, Κιόσκου, Καπίρης.