Τρίτη, 03 Ιανουαρίου 2017 13:07

Τους «λύγισαν» οι αποβολές

Με το αριστερό ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους στο πρωτάθλημα προεπιλογής των Εθνικών ομάδων οι παίδες των Κυκλάδων, αφού ηττήθηκαν με 1-3 από τα Δωδεκάνησα.

Οι Κυκλαδίτες προηγήθηκαν στο ημίχρονο χάρη στο τέρμα που σημείωσε ο ο Παντελαίος μετά την κάθετη πάσα του Φρέρη.

Στο δεύτερο μέρος ο Παντελαίος αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα κι άφησε με παίκτη λιγότερο την ομάδα του.

Στο 57' ο Καραβέλας βρήκε τη μπάλα με το χέρι ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα και την κόκκινη κάρτα στον παίκτη των Κυκλάδων.

Ο Βαμβακούσης ήταν όμως... εκεί και έδιωξε σε κόρνερ το εκτελεσμένο πέναλτι από τον Κοντό. Ο Χατζηβασιλείου στο 60' έφερε το ματς στα ίσα και ο ίδιος παίκτης λίγα λεπτά αργότερα έφερε την ομάδα του μπροστά στο σκορ.

Ο Θύμιος στο 84' διαμόρφωσε το τελικό 1-3, σκορ ίσως λίγο άδικο για τις Κυκλάδες που στο πρώτο μέρος του αγώνα ήταν καλύτερη και κατέρρευσαν μετά τις δύο αποβολές.

ΕΠΣ Κυκλάδων - ΕΠΣ Δωδεκανήσου 1-2

Σκόρερ: 27' Παντελαίος, 60', 71 Χατζηβασιλείου, 84'

Θύμιος Αποβολές: 53' Παντελαίος, 57' Καραβέλας

Διαιτητές της αναμέτρησης είναι οι: Βλάχος, Σοφιάς και Πολίτης.

Οι Συνθέσεις των ομάδων

ΕΠΣ Κυκλάδων: 1. Βαμβακούσης, 2.Κοιλιακούδης, 3. Πάπα, 4.Καραβέλας, 5. Γαληνός, 6. Μανδηλαράς, 7. Παντελαίος, 8. Ξυδάκης, 9. Ευμορφόπουλος (55' Ρεΐσης). ,10. Λέκκας (62' Αρκουλής) , 11.Φρέρης.

Στον Πάγκο ήταν: Ρεΐσης, Αρκουλής, Καλαβρός, Φρατζεσκάκης, Βαλέρης, Γκούφας.

ΕΠΣ Δωδεκανήσου: 15. Ήλιος,2. Σταματούλας, 3. Ξεπαπαδάκης, 4. Ζερβός, 5. Καραμανώλης, 6. Χαράπας (78' λ. τρ. Γκάμις), 7. Θύμιος, 8. Κοντός, 9. Λουκαράς (41' Χατζηβασιλείου), 10. Μαγκούλιας (19' Κουλλαλί, 73' Αχλαδιώτης), 11.Τζούρας (26' Κυριακόπουλος).

Στον Πάγκο ήταν: Κυριακόπουλος, Κουλλαλί, Γκάμις, Ξυλούρας, Χατζηβασιλείου, Αχλαδιώτης, Χατζηνικολάου, Αναγνώστου, Χατζηκυριαζής.