Δευτέρα, 23 Ιανουαρίου 2017 11:27

Με άνεση ο Μαρπησσαϊκός 4-1 τον Νηρέα [pics]

Εύκολα ο Μαρπησσαϊκός πέρασε το εμπόδιο του Νηρέα κερδίζοντας με 1-4 στον αγώνα που έγινε χθες στο γήπεδο του Αρχιλόχου.

Ήδη από το πρώτο ημίχρονο οι Μαρπησσαίοι είχαν εξασφαλίσει την νίκη σκοράροντας τρεις φορές.

Τα γκολ πέτυχαν στο 18' ο Κ. Τζανακόπουλος, στο 24' ο Κρητικός και στο 30' ο Βιτζηλαίος.

Στην επανάληψη έπεσαν οι ρυθμοί και στο 49' ο Τσιγώνιας πέτυχε το τέταρτο γκολ για να μειώσει στο 75΄με πέναλτι ο Αντώνης Κορτιάνος.

Διαιτήτευσαν οι Ρούσσος, Μουτάφης και Γρυπάρης.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΝΗΡΕΑΣ (Χρυσοχός): Ζώτος, Μπερσάκου, Τσενάι, Αρκουλής, Χασάνι, Κιρτζίκου (77' Βράπι), Κορτιάνος, Γκέτσι, Ρούσσος,

Ζησιμόπουλος, Σιφναίος (72' Ρούσσος).

ΜΑΡΠΗΣΣΑΪΚΟΣ (Γαβαλάς): Τζανακόπουλος Γ., Κορρές (66' Κυδωνιεύς), Τριβυζάς, Ρούσσος Μ., Παπαδόπουλος, Τζανακόπουλος Μ. (57' Ρούσσος Χ.), Τζανακόπουλος Κ.(28' Τσιγώνιας), Αντωνόπουλος, Βιτζηλαίος, Κρητικός.

Αναπληρωματικοί: Ρούσσος Α., Ζουμής.