Κυριακή, 06 Ιανουαρίου 2019 12:17

Οκτάσφαιρη η ΕΠΣ Κυκλάδων, 8-0 την ΕΠΣ Σαμου

Χωρίς να αντιμετωπίσει την παραμικρή δύσκολή η ΕΠΣ Κυκλάδων επικράτησε με 8-0 της ΕΠΣ Σάμου για την 2η αγωνιστική του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων.

Με γκολ του Κάτρη στο 3' και Γιαννακόπουλου στο 10 και 13,  Φιλιππούση στο 49', Λεκκα στο 51, Μακρυωνίτη στο 53, Ορφανου στο 66 και Βαμβακούση στο 68', η ομάδα του Γιώργου Μοστράτου πήρε αυτό που ήθελε συλλέγοντας τους πρώτους της βαθμούς στο μαραθώνιο.

Όσον αφορά την εικόνα του αγώνα, οι παίκτες των Κυκλάδων ήταν απόλυτη κυρίαρχοι του αγώνα αφού από το πρώτο λεπτό επέβαλλαν το ρυθμό τους.

Από την άλλη η ΕΠΣ Σάμου δεν μπόρεσε να ανταποκριθεί αφού βρήκε απέναντι της ένα ανώτερο σύνολο.

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

3' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΣ ΚΥΚΛΑΔΩΝ. Σέντρα Μακρυωνίτη ο Κάτρης κάνει ένα κοντρόλ και με σουτ ανοίγει το σκορ.

10' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΣ ΚΥΚΛΑΔΩΝ. Ο Ορφανός κάνει το σουτ, η μπάλα καταλήγει στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Γιαννακόπουλος με σουτ κάνει το 2-0

12΄Σουτ Μακρυωνίτη η μπάλα άουτ

12' Σέντρα Φιλιππούση ο Κάτρης κάνει το σουτ όμως μπλοκάρει ο Μαλές.

13' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΣ ΚΥΚΛΑΔΩΝ. Ο Κάτρης μετά από κλέψιμο βρήκε τον Γιαννακόπουλο ο οποίος με σουτ έκανε το 3-0.

15' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΣ ΚΥΚΛΑΔΩΝ. Μετά από κόρνερ του Βαμβακούση κεφαλιά του Γιαννακόπουλου η μπάλα στο δοκάρι.

18' Πάσα του Γιαννακόπουλου σουτ του Μακρυωνίτη και η μπάλα άουτ.

19' Σέντρα Παντελαίου γυριστό σουτ του Φιλιππούση η μπάλα άουτ.

20' Σουτ Γιαννακόπουλου μπλοκάρει ο Μαλές.

25΄Σουτ Κάρλα η μπάλα άουτ.

32' Σουτ Ορφανού μπλοκάρει ο Μαλές

34 Σουτ Γιαννακόπουλου η μπάλα άουτ.

38' Σουτ του Φιλλιπούση δύσκολα ο Μαλές

40 Σουτ του Φιλλιπούση μπλοκάρει ο Μαλες

43' Σουτ του Βαμβακουση μπλοκαρει ο Μαλες.

48 Σεντρα Μακρυωνιτη προβολή Κουρέντα μπλοκάρει ο Μαλές.

49 ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΣ ΚΥΚΛΑΔΩΝ. Ο Φιλιππουσης με σουτ κανει το 4-0.

51 ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΣ ΚΥΚΛΑΔΩΝ. Ο Λέκκας μετά από σύγχυση και σουτ κανει το 5-0.

52 Σουτ του Σαββα μπλοκαρει ο Ξαγοραρης.

53' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΣ ΚΥΚΛΑΔΩΝ. Ο Μακρυωνίτης με σουτ κάνει το 6-0

55 Σέντρα Γιουλαι κεφαλια Κουρεντα αουτ

57' Σουτ Μανάι η μπαλα αουτ.

63 Σέντρα Ορφανού κεφαλιά Φιλιππούση η μπάλα αουτ.

65' Σουτ του Βαμβακούση ο Μαλές μπλοκάρει.

67' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΣ ΚΥΚΛΑΔΩΝ. Σουτ του Ορφανου και 7-0.

68 ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΣ ΚΥΚΛΑΔΩΝ. Ο Βαμβακούσης με σουτ κάνει το 8-0.

Διαιτητής ήταν ο Βλουτέλης με βοηθούς τον Μοσχάτο και την Μπάλιαγκα.

ΜΙΚΤΗ ΚΥΚΛΑΔΩΝ (Γιώργος Μοστράτος) Ξαγοράρης (53' Ρουμελιωτης), Κυρίτσης (36' Ζουγανέλης) Ορφανός, Ψαρράς, Φέγγης, Βαμβακούσης (53' Μαθιάσος), Μακρυωνίτης (53 Γιουλαι), Φιλιππούσης, Γιαννακόπουλος (46' Κουρέντα), Κάτρης (36' Λέκκας), Παντελαίος.

ΜΙΚΤΗ ΣΑΜΟΥ (Κώστας Λασπιάς) Μαλές, Καρράς (55' Χαντες) , Καρβέλης (55' Στρατής), Γεράκης, Παπακώστας, Αλμέτα, Μανάι, Κάρλας, Σπανός (36' Πλακίδας (43' Κουκουράβας)), Σάββας, Καμιλης (43' Λειβαδάρας).

Η ΕΠΣ Κυκλάδων έβαλε τις βάσεις για την πρόκριση, 4-1 την ΕΠΣ Σάμου [vid]