Κυριακή, 06 Ιανουαρίου 2019 18:41

Πάλεψε αλλά ηττήθηκε η Θύελλα στο Αιγάλεω με 2-0 [pics+vid]

Πάλεψε από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό ωστόσο η Θύελλα Καμαρίου έφυγε με άδεια χέρια από το Σταύρος Μαυροθαλασσίτης γνωρίζοντας την ήττα με 2-0 από το Αιγάλεω στο ξεκίνημα του β' γύρου.

Το συγκρότημα του Κώστα Μιχάλη βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 13' μετά από κοντινό σουτ του Βέρμπη έπειτα από ασίστ του Παπανικόλα, ωστόσο θα μπορούσε να είχε ισοφαρίσει στο 31' εάν η κεφαλιά του Λάζαρου Γελαδάρη δεν κατέληγε στο δοκάρι του Γιώρα.

Στην επανάληψη, ο Μάκο που έκανε ντεμπούτο με τη φανέλα των Καμαριανών έφτασε κοντά στην ισοφάριση όμως το σουτ που επιχείρησε κατέληξε μόλις άουτ.

Σα να μην έφτανε αυτό ήρθε το πέναλτι του Γουνδουλάκη στο 73' για να κάνει το 2-0 για το Αιγάλεω και να δυσκολέψει την κατάσταση για την Θύελλα.

Λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 77' ο Μάκο είχε καλό σουτ που έφυγε λίγο άουτ με το 2-0 να μένει μέχρι τέλους.

ΑΙΓΑΛΕΩ (Θεόφυλος Καλύβας) Γιώρας, Τσαφταρίδης, Μαγκάκης, Παπαζαχαρίας, Παπανικόλας, Μπατής, Ψυχογιός (77' Ζουμπουλάκης), Γουνδουλάκης (90' Βιδάλης), Βέρμπης, Ραχίμ (63' Παπασάββας), Φαρινόλα (88' Ντάγκρας).

ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ (Κώστας Μιχάλης) Ανδριόλας, Λυγνός (66' Μαυρομάτης) Γελαδάρης, Σπανός, Ρέτζο, Φίλων (88' Δαβιλας), Γιαννής, Σιμιτσής, Ζανελάρι (77' Αρβανίτης), Αργυρίου, Μάκο.