Σάββατο, 03 Δεκεμβρίου 2011 18:20

Παιδες: ΑΟ Μυκόνου-Νέος ΑΟ Σύρου

paidon_aom-neos_ao_syrou_1_2011

Στην 7η αγωνιστική των παίδων του 1ου ομίλου μεταξύ του Α.Ο. Μυκόνου ενάντια στους Νέους του Α.Ο. Σύρου οι γηπεδούχοι νίκησαν στο γήπεδο τους με σκορ 5-1.

Στα πρώτα λεπτά του πρώτου ημιχρόνου και οι δύο ομάδες μπήκαν γερά στο κλίμα του αγώνα και ο Βλάχος σημείωσε γκολ για τη Μύκονο περνώντας την μπάλα κάτω από τα χέρια του τερματοφύλακα που ήταν πεσμένος.

Το παιχνίδι ήρθε στα ίσα μόλις 3' αργότερα αφού ο Ρούσσος πέτυχε γκολ για την ομάδα της Σύρου σουτάροντας αρχικά στο δοκάρι και τελικά σημειώθηκε γκολ.

paidon_aom-neos_ao_syrou_2_2011

Στο 14' ο Δάμαη μετά από κόρνερ του Νάζου σούταρε από την περιοχή και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Μυκόνου ανέβηκε και άλλο αφού στο 53' με ανεπιτυχή σουτ του Βερώνη και απόκρουση του τερματοφύλακα της Σύρου ο Λυκουρής σούταρε και τελικά η φάση τελείωσε με γκολ.

Ο Λυκούρης στο 59' πέτυχε άλλο ένα γκολ με σουτ από την περιοχή στο αριστερό γάμα του τερματοφύλακα του Α.Ο. Σύρου.

Τέλος το τελευταίο γκολ για τον αγώνα σκόραρε ο Νάζος.
Στην 5η αγωνιστική ο Α.Ο. Μυκόνου έχει ρεπό ενώ ο Α.Ο. Σύρου παίζει με τον Α.Ο. Πάγου.