Τρίτη, 03 Ιανουαρίου 2012 21:38

Ήττα για του Νέους στη Χίο

xios-kyklades_1_2012

Την ήττα γνώρισε η Μεικτή ομάδα Νέων των Κυκλάδων από τους Νέους της Χίου με σκορ 2-1.

Ο αγώνας διεξήχθη στην Χίο στο γήπεδο της Καλλιμασιάς. Δυστυχώς η ομάδας μας δεν μπόρεσε να παίξει στα «ίσια» τους Χιώτες αφού ο Αληφραγκής δέχτηκε την απευθείας κόκκινη κάρτα μόλις στο 4ο λεπτό, για μαρκάρισμα εκτός φάσης.

Οι Χιώτες πήραν μετά από αυτή την εξέλιξη τον έλεγχο και στο 20ο λεπτό προηγήθηκαν με τον αρχηγό τους Δημήτρη Γκιάλη με 1-0 έπειτα από αντεπίθεση. Η ομάδα μας όμως αντέδρασε και ανέβασε απόδοση και στο 35ο λεπτό ο ταλαντούχος Τζέλλο ισοφάρισε σε 1-1.

Το δεύτερο γκολ για την Χίο σημείωσε ο Στουπάκης στο 74ο λεπτό δίνοντας ταυτόχρονα και την νίκη στην ομάδα του αφού έμελε να είναι και το τελικό σκορ.

Χίος: Συρρής, Μπουγιούκας, Τομάζος, Υψηλάντης, Τσαρλής, Μαϊστράλης, Προγούλης, Στουπάκης, Μίμαρος, Γκιάλης, Τριανταφύλλου

Κυκλάδες: Γκουλιάφας, Καρελεμόγλου, Μπάλιος (65΄Νάζος), Μώτος (33΄Βεκρής), Κυπριτίδης, Μπανακάκης, Λουσας, Βιλαντώνης (27΄Μιν-Φώτης Σων), Τζέλλος, Αληφραγκής, Συμιγδαλάς