Κυριακή, 29 Ιανουαρίου 2012 17:37

Μύκονος: ''7 σερί και συνεχίζει''...

AOM-AGIA PARASKEYH

Στην 12η αγωνιστική του 8ου ομίλου η ομάδα της Μυκόνου αντιμετώπισε στην έδρα της την Αγία Παρασκευή. Τελικό σκορ του αγώνα 2-0 για τους γηπεδούχους ,οι οποίοι για (7) σερί αγώνες παραμένουν αήττητη στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα, όπου συγκατοικούν με το Αιγάλεω..

Στο πρώτο ημίχρονο η Αγία Παρασκευή προσπάθησε για ένα 20λεπτο, χωρίς όμως να καταφέρει κάτι.  Από εκεί και πέρα το παιχνίδι είχε αρκετές δυνατές μονομαχίες με της δύο ομάδες να χάνουν αρκετές ευκαιρίες, αλλά τελικά ο ΑΟ Μυκόνου ήταν αυτός που κατάφερε να «βρει» δίχτυα και να πάρει το «χρυσό» τρίποντο.

ΦΑΣΕΙΣ-ΓΚΟΛ

1ο Ημίχρονο

William Hill Poker Στο 6' ο Στρατής μετά από φάουλ έριξε πλασέ αλλά η μπάλα βγήκε άουτ.
Στο 11' ο Τζίτζης εκτέλεσε φάουλ και η μπάλα πέρασε πάνω από τα κεφάλια των συμπαιχτών του.
Στο 16' ο Πανέτας έδωσε πάσα στον Παπασταθόπουλο όμως η μπάλα βρήκε τον τερματοφύλακα της
Αγίας Παρασκευής. Στο ίδιο λεπτό ο Τζίτζης έριξε μπροστά την μπάλα με προβολή αλλά κατέληξε άουτ.
Στο 17' ο Μεϊμάρογλου εκτέλεσε φάουλ που πήγε στα χέρια του Μανταφούνη.
Στο 20' ο Τζίτζης έριξε την μπάλα πάνω από το τέρμα μετά από εκτέλεση φάουλ.
Στο 28' ο Ξένος με σέντρα σούταρε αλλά έδιωξε με κεφαλιά ο Μεϊμάρογλου.
Στο 29' σουτ από τον Αργυρίου πάνω στον τερματοφύλακα.
Στο 33' ο Γκουντελίτσας σουτ με πλασέ που κατέληξε στα χέρια του Μανταφούνη.
Στο 35' ο Καραϊνδρος έτρεξε μόνος του μπροστά για να πετύχει γκολ όμως τον έκοψαν οι αμυντικοί της
Μυκόνου.
ΓΚΟΛ Στο 40' από τον Τουμάσης με δυνατό πλασέ μετά από εκτέλεση κόρνερ του Παπασταθόπουλου και
έτσι άνοιξε το σκορ για τον Α.Ο. Μυκόνου με 1-0.

2ο Ημίχρονο

Στο 54' ο Αλεξανδρόπουλος εκτέλεσε κόρνερ που βγήκε άουτ.
Στο 55' ο Παπασταθόπουλος έδωσε πάσα στον Τουμάση, εκείνος σούταρε και έδιωξαν οι αμυντικοί.
Στο 60' ψηλό σουτ από Γκουντελίτσα αλλά έδιωξε με κεφαλιά ο Ζουγανέλης.
Στο 62' οι παίχτες της Αγίας Παρασκευής προσπάθησαν με πολλά σουτ να πετύχουν γκολ αλλά η άμυνα του
Α.Ο. Μυκόνου τα κατάφερε να διώξει.
Στο 69' ο Αλεξανδρόπουλος βγήκε μόνος του μπροστά και ο Ντούσης έπιασε την μπάλα.
ΓΚΟΛ Στο 71' ο Ζουγανέλης με κεφαλιά και το σκορ είναι 2-0 για την ομάδα της Μυκόνου.
Στο 77' ο Τσάλμας έριξε ένα δυνατό σουτ και ο Ντούσης έδιωξε με το αριστερό πόδι.
Στο 88' ο Πανέτας σούταρε αλλά ο Ντούσης με εκτίναξη στο τέρμα απέκρουσε με το αριστερό του χέρι.

Το τελικό συμπέρασμα του αγώνα είναι ότι, ο Α.Ο. Μυκόνου φάνηκε αρκετά καλύτερος από την ομάδα της Αγίας Παρασκευής και έκανε περισσότερες φάσεις, καθώς στάθηκε και πιο ουσιαστικός, αφού δύο από αυτές κατέληξαν σε γκολ.
Από την άλλη πλευρά η Αγία Παρασκευή φάνηκε λιγότερο στον αγωνιστικό χώρο, παρόλα αυτά παρουσιάστηκε ιδιαίτερα δυνατή και άφησε πολύ καλά αγωνιστικά στοιχεία.

Την επόμενη αγωνιστική ο Α.Ο. Μυκόνου αντιμετωπίζει εκτός έδρας με τον Άγιαξ Ταύρου, ενώ η Αγία Παρασκευή εντός έδρας με τον Α.Ο. Περιστερίου.