Πέμπτη, 19 Απριλίου 2012 18:32

Παίδων: Νέος Α.Ο Σύρου - Α.Σ Ανω Μερά

paidwn aos-asteras kor8iou 14-10-2011

Σήμερα διεξήχθη ο αγώνας παίδων μεταξύ του Νέος ΑΟ Σύρου και της Άνω Μερά, στο γήπεδο της Ερμούπολης για την 12η αγωνιστική του 1ου ομίλου.

Το ματς έληξε με σκορ 7-0 υπέρ του Νέου ΑΟ Σύρου χάρη σε ένα κρεσέντο του φοβερού Ρούσσου Ιωσήφ αφού σημείωσε 5… γκόλ.

Το Σκορ άνοιξε ο Ρούσσος και το 2-0 έκανε ο Γιώργος Δεναξάς, ο Ρούσσος Ιωσήφ έκανε το 3-0 και το ημίχρονο έκλεισε με το γκολ του Καπέλα Άγγελου. Στο 2ο ημίχρονο ο Ρούσσος Ιωσήφ με τρία δικά του γκολ έκανε το 7-0.

Με αυτή τη νίκη του ο Νέος Α.Ο. Σύρου έφτασε στους 8 βαθμούς και δείχνει να εδραιώνετε στην 3η-4η θέση μαζί μει τον Αστέρα Κορθίου που έχει ένα αγώνα λιγότερο.

Η ομάδα την Άνω Μερά παρέμεινε με 6 βαθμούς και την 5η θέση στον βαθμολογικό πίνακα, μαζί με τον ΑΟ Πάγου-Βήσσας.

Την επόμενη αγωνιστική (βάση προγράμματος), ο Νέος ΑΟΣ θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Ολυμπιακό Σύρου ενώ η Άνω Μερά θα ταξιδέψει και πάλι στην Σύρο για να αναμετρηθεί με τον ΑΟ Πάγου-Βήσσα.