Τετάρτη, 18 Απριλίου 2012 21:51

Νέων: Αγερσανί - Πανναξιακός

paidwn pannaxiakos marpissa1

Ο δυνατός αέρας επηρεάζει τις δύο ομάδες, παιχνίδι κέντρου ελαφρά υπεροχή η Αναγέννηση.

Το γκολ προήρθε από μακρινή μπαλιά από την άμυνα του Δαμίγου όταν από ασυνεννοησία τον κεντρικών αμυντικών της Αναγέννησης εκμεταλλεύεται ο Ψαρρός ο οποίος με εξαιρετικό πλασέ σκόραρε στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου ανοίγοντας έτσι το σκορ για τον Πανναξιακό.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του κ. Πολέμη μπήκε πιο δυνατά. Και με τον Μπουλαρη στο 60ο λεπτό ισοφαρίζει σε 1-1 με απευθείας εκτέλεση φάουλ του. Η Αναγέννηση συνέχισε να πιέζει με τον Πανναξιακό να βγαίνει σε αντεπιθέσεις χωρίς να απειλεί ουσιαστικά την άμυνα των Αγερσανιωτών.

Ο Σαντέ με ατομική προσπάθεια και ψηλοκρεμαστό σουτ κάνει το 2-1. Ο Πανναξιακός προσπάθησε να ισοφαρίσει κυρίως με στημένα χωρίς όμως αποτέλεσμα.

Το Αγερσανί είχε δοκάρι μετά από δυνατό σουτ του Μπουλαρη.

Αναγέννηση Νάξου: Χατζα, Βασιλάκης (Κουφόπουλος), Πρόϊ, Λαγογιάννης, Χαριζάϊ, Ζανός, Μπουλαρη, Σαντέ, Μπαλλατζία, Σέργης, Κοκκολιος (Βενιέρης)

Πανναξιακός: Χύκα, Φλεριανός, Ματάκιας (Κατενάς), Μαραβάς, Δαμίγος, Βιλαντώνης, Ρώτας, Κατζιλιέρης, Ψαρρός, Αδελφούλας, Πολυκρέτης

Πολύ καλή για άλλο ένα ματς, η διαιτησία του κ. Μιχάλη Ψαρρά.