Σάββατο, 21 Απριλίου 2012 00:10

Έλλειψε το γκολ στο Καμάρι

neon pan8iraikos-aop-20-4-2012-1

Στο παιχνίδι νέων για την πρόκριση στο final-four Πανθηραϊκός και Α.Ο Πάρου αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 0-0.

paros-PIZZALICIOUSΟι δύο ομάδες προσέφεραν ωραίο θέαμα και πολύ δυνατές μάχες που έδειχναν πως θα τα παίξουν όλα για όλα προκειμένου να αποχωρήσουν νικητές από τον αγωνιστικό χώρο. Κάθε ομάδα είχε από ένα καλό ημίχρονο με τον Πανθηραϊκό στο πρώτο να πιέζει και να έχει περισσότερες κλασσικές ευκαιρίες για γκολ από την ομάδα της Πάρου με τους «Παριανούς» να προσπαθούν να απειλήσουν κυρίως με αντεπιθέσεις έχοντας και εκείνοι την ευκαιρία να σκοράρουν σε κάποιες φάσεις. Στο δεύτερο ημίχρονο οι ρόλοι άλλαξαν με τον Α.Ο.Π να έχει την κατοχή και περισσότερες ευκαιρίες και τον Πανθηραϊκό σε πιο «παθητικό» ρόλο με τους «Μπλε» να έχουν όμως κάποιες κλασσικές ευκαιρίες για γκολ.

Oι διακριθέντες του παιχνιδιού ήταν:

Ο Νομικός από πλευράς Πανθηραϊκού ήταν εξαιρετικός με τον Κουλόλι να τον «ακολουθεί» που ήταν «εγγύηση» στο κέντρο της άμυνας.

neon pan8iraikos-aop-20-4-2012-2

paros-la piazza

Απ την άλλη πλευρά ο τερματοφύλακας Νίκας του Α.Ο.Π έκανε φοβερή εμφάνιση με εξαιρετικές επεμβάσεις που κράτησαν το μηδέν. Επιπλέον πολύ καλός στο σημερινό παιχνίδι ήταν και ο Ξένος με αρκετά καλές ενέργειες και πειθαρχημένο παιχνίδι.

Πλέον η πρόκριση θα κριθεί στον επαναληπτικό που θα γίνει στην Πάρο.

Ο κ. Κρεμμύδας προπονητής του Πανθηραϊκού δήλωσε: «Το αποτέλεσμα της αναμέτρησης ήταν δίκαιο». Επίσης στάθηκε και στην φυσική κατάσταση της ομάδας της Πάρου λέγοντας: «Ο Α.Ο.Π ήρθε έτοιμος και μεγάλο ρόλο προς το τέλος του παιχνιδιού έπαιξε η φυσική κατάσταση των παικτών της Πάρου αλλά και γενικά ο μεγαλύτερος μέσος όρος ηλικίας».paros-vacations-1

ΠΑΝΘΗΡΑΪΚΟΣ Α.Ο(Κρεμμύδας Δ.):1.ΞΑΓΟΡΑΡΗΣ(Τ) 2.ΠΑΓΩΝΗΣ 3.ΣΙΓΑΛΑΣ 4.ΚΟΥΛΟΛΙ 5.ΡΕΝΙΕΡΗΣ 6.ΜΙΛΟΒΑ 7.ΝΟΜΙΚΟΣ 8.ΠΕΛΕΚΗΣ 9.ΣΟΡΩΤΟΣ 10.ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ(C) 11.ΒΑΖΑΙΟΣ