Παρασκευή, 04 Μαΐου 2012 21:34

Παίδων: Ολυμπιακός Σύρου – Άνω Μερά

neon-olympiakos-anw mera-23-3-2012-2

Τη νίκη με σκορ 6-0 κατέκτησε πριν λίγο ο Ολυμπιακός επί της Άνω Μερά.

Ο αγώνας αυτός ήταν για το παιδικό πρωτάθλημα της ΕΠΣ Κυκλάδων και τον 1ο ομίλου όπου η ομάδα της Σύρου κατέκτησε και μαθηματικά την πρώτη θέση που οδηγεί στα ημιτελικά που θα διεξαχθούν (όπως όλα δείχνουν) στην Μύκονο. Αντίπαλος του Ολυμπιακού θα είναι όπως και στο ημιτελικό των Νέων, ο ΑΟ Πάρου.

Αξίζει να σημειώσουμε ότι η ομάδα του κ. Γιώργου Ρούσσου έχει με διαφορά!!! Την καλύτερη επίθεση και την καλύτερη άμυνα σε όλα τα πρωταθλήματα της ΕΠΣ Κυκλάδων και πιο συγκεκριμένα… οι ερυθρόλευκοι πιτσιρικάδες έχουν σημειώσει 75… τέρματα ενώ έχουν δεχτεί μόλις 4…!

Όσο αφορά τον σημερινό αγώνα, ο Γκούφας άνοιξε τον χορό τον γκολ με πλασέ στο 17ο λεπτό. Ο Φουάσης με κεφαλιά έπειτα από κόρνερ στο 23ο λεπτό διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του. Στο 30ο λεπτό ο Λοΐζος με δυνατό σουτ έκανε το 3-0 και στο 45ο λεπτό πάλι ο Λοΐζος με ατομική ενέργεια και πλασέ έκανε το 4-0. Ο Φουάσεις σημείωσε το 2ο προσωπικό του γκολ και 5ο της ομάδας του στο 50ο λεπτό με βολέ και ο Λοϊζος στο 55ο λεπτό κε κεραυνό από τα 25 μέτρα έκανε το τελικό 6-0 για τον Ολυμπιακό.