Κυριακή, 20 Μαΐου 2012 09:55

Νικητήριο φινάλε για τον Πανθηραϊκό!

pagos-pan8iraikos-3-2-2012

Με νίκη έκλεισε την φετινή του πορεία ο Πανθηραϊκός αφού επικράτησε με 3-0 επί του ΑΟ Πάγου χτες στο Καμαρι.

Ο Πανθηραϊκός με δύο γρήγορα γκολ του πρώτου σκόρερ της ομάδας Γιώργου Κελίδη στο 11ο και 15ο λεπτό, έκανε το ματς να μοιάζει ακόμα πιο χαλαρό… το τρίτο γκολ σημειώθηκε στο 76ο λεπτό από τον νεαρό Λουκά Βρενάγκρ. Syros raouzaios

Η ομάδα του ΑΟ Πάγου δεν μπόρεσε να αντιδράσει και να πετυχει κάποιο γκολ με αποτέλεσμα να μείνει στο 0.

Αυτή ήταν η 6η σερί ήττα για την ομάδα του Ηλίας Ξενικάκη. Αντιθέτως ο Πανθηραϊκός σημείωσε την 2η νίκη στην σειρά αφού την προηγούμενη εβδομάδα, είχε επικρατήσει με 2-0 πάλι στο Καμάρι επί του Παμμηλιακού.

Το ευχάριστο της χτεσινής συνάντησης είναι η επιστροφή του τερματοφύλακα του ΑΟ Πάγου Κουφουντούρα Αντώνη, ο οποίος επανήρθε υγιείς μετά τον σοβαρό τραυματισμό του στο γήπεδο της Άνω Σύρου.

Οι συνθέσεις των ομάδων

Πανθηραϊκός: (Φουστέρης Γ.), Λυγνός Λ., Δεμιρτζής Εμμ., Βρενάγκρ Λ., Μυλωνάς Σ. (79’ Ρενιέρης Π.), Κουλόλι Γ., Νομικός Ι. (86’ Παγώνης Ε.), Αρβανίτης Ρ., Κελίδης Γ., Μηνδρινός Η. (76’ Βαζαίος Χ.), Πέκα Γ.

ΑΟ Πάγου: (Ξενικάκης Η.), Κουφουντουρας Α., Πάπιτσης Β., Μαρμαγγιώλης Ι., Κουμπής Α., Ρούσσος Ν., Ζουλόυφος Σ. (68’ Γεράρδη Γ.), Βαρθαλίτης Σ. (56’ Τroka K.), Μανώλιος Ε., Ρούσσος Ι. (28’ Πρίντεζης Μ.), Χουρος Ι., Βαμβακάρης Δ.