Σάββατο, 16 Ιουνίου 2012 20:37

Αρχίζει η γιορτή των Κυκλαδικών Ακαδημιών. Το τελικό Πρόγγραμμα

7o pankikladiko paros2012

Η μεγαλύτερη γιορτή των Κυκλαδικών Ακαδημιών, αρχίζει την άλλη εβδομάδα στα γήπεδα της Πάρου.

logo-pankykladikou-2012-nireas1Στις 21 Ιουνίου ξεκινάει με την συμμετοχή 12 Ακαδημιών με 36 ομάδες και πάνω από 430 παιδιά από 5 νησιά, το 7ο Πανκυκλαδικό τουρνουά «Ευ αγωνίζεσθαι».

Οι Ακαδημίες που θα πάρουν μέρος είναι ο Νηρέας που είναι και ο διοργανωτής, ο ΑΟ Πάρου, η Αλυκή, ο Μαρπησσαϊκός η Σχολή ΠΑΟ Πάρου και ο Αστέρας Μαρμάρων από την Πάρο. Ο Νέος ΑΟ Σύρου, η Α.Π. Σύρος 2002 και η Σχολή ΠΑΟ Σύρου από την Σύρο, ο ΠΑΣ Νάξου από τη Νάξο, το Playland από την Σαντορίνη και ο Παμμηλιακός από τη Μήλο.

Το τουρνουά θα διαρκέσει για 5 μέρες. Την Δευτέρα στις 25 Ιουνίου θα διεξαχθούν οι ημιτελικοί και τελικοί αγώνες στις 3 ηλικιακές κατηγορίες των Κ9, Κ11 και Κ13 αλλά και η τελετή λήξης!.

Το Sportcyclades που είναι χορηγός επικοινωνίας, θα καλύψει ειδησεογραφικά το τουρνουά αλλά και με βιντεοσκόπηση. Το κόστος για τα 2 dvd μέσα σε κασετίνα, είναι 10€. Όποιος ενδιαφέρετε για την αγορά του, παρακαλώ να στείλει αίτημα στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Στην ηλικιακή κατηγορία των Κ7 (Μπαμπίνι 2005-06) θα πάρουν μέρος 5 ομάδες, ο PAO Soccer School Σύρου θα λάβει μέρος με δύο ομάδες, την Α’ και την Β’, ο οικοδεσπότης Νηρέας και τα μπαμπίνι του Μαρπησσαϊκού και του Αστέρα Μαρμάρων.

 

 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΠΑΜΠΙΝΙ 2005 - 06                    

 

 

ΗΜΕΡΑ

ΩΡΑ

ΟΜΑΔΕΣ

ΓΗΠΕΔΟ

ΣΚΟΡ

Σάββατο

17.00-18.00

Αστέρας Μαρμάρων - Νηρέας

Corner Νάουσα

 

Σάββατο

18.00-19.00

ΠΑΟ Σύρου Α' - ΠΑΟ Σύρου Β'

Corner Νάουσα

 

Κυριακή

10.30-11.30

Αστέρας Μαρμάρων - Μαρπησσαϊκός

Corner Νάουσα

 

Κυριακή

11.30-12.30

ΠΑΟ Σύρου Β' - Νηρέας

Corner Νάουσα

 

Κυριακή

17.00-18.00

Μαρπησσαϊκός - ΠΑΟ Σύρου Α'

Corner Νάουσα

 

Κυριακή

18.30-19.30

ΠΑΟ Σύρου Β' - Αστέρας Μαρμάρων

Corner Νάουσα

 

Δευτέρα

10.00-11.00

Νηρέας - Μαρπησσαϊκός

Corner Νάουσα

 

Δευτέρα

11.00-12.00

ΠΑΟ Σύρου Α' - Αστέρας Μαρμάρων

Corner Νάουσα

 

Δευτέρα

17.00-18.00

Μαρπησσαϊκός - ΠΑΟ Σύρου Β'

Corner Νάουσα

 

Δευτέρα

18.00-19.00

Νηρέας - ΠΑΟ Σύρου Α'

Corner Νάουσα

 

syros 2002 2


Στην ηλικιακή κατηγορία των Κ9 (Προτζούνιορ 2003-04) θα πάρουν μέρος 10 ομάδες σε δυο ομίλους.

Στον Α’ όμιλο θα είναι οι ομάδες του: ΑΟ Πάρου, PAO Soccer School Πάρου, Νηρέα, Σύρος 2002 και ο Νέος ΑΟ Σύρου Α’,

ενώ στον Β’ όμιλο θα είναι οι ομάδες της: Αλυκής, του ΠΑΣ Νάξου, Νέου ΑΟ Σύρου Β’, PAO Soccer School Σύρου και Μαρπησσαϊκού.

 

 

 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΡΟΤΖΟΥΝΙΟΡ

2003 - 04                          

 

 

ΟΜΙΛΟΣ

ΗΜΕΡΑ

ΩΡΑ

ΟΜΑΔΕΣ

ΓΗΠΕΔΟ

ΣΚΟΡ

Α' ΟΜΙΛΟΣ

Παρασκευή

18.00-19.00

ΑΟ Πάρου - Νηρέας

Πάνθεον

 

Α' ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο

10.00-11.00

Νηρέας - ΠΑΟ Πάρου

Πάνθεον

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο

12.00-13.00

Αλυκή - ΠΑΣ Νάξου

Παροικιάς

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο

12.00-13.00

ΠΑΟ Σύρου - Νέος ΑΟΣ Β'

Πάνθεον

 

Α' ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο

13.00-14.00

Σύρος 2002 - Νέος ΑΟΣ Α'

Πάνθεον

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο

17.00-18.00

Αλυκή - ΠΑΟ Σύρου

Αλυκή

 

Α' ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο

17.00-18.00

ΑΟ Πάρου - ΠΑΟ Πάρου

Πάνθεον

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο

18.00-19.00

Νέος ΑΟΣ Β' - Μαρπησσαϊκός

Πάνθεον

 

Α' ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο

19.00-20.00

ΠΑΟ Πάρου - Νέος ΑΟΣ Α'

Πάνθεον

 

Α' ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο

20.00-21.00

Νηρέας - Σύρος 2002

Πάνθεον

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο

21.00-22.00

ΠΑΣ Νάξου - Μαρπησσαϊκός

Πάνθεον

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή

09.00-10.00

ΠΑΣ Νάξου - Νέος ΑΟΣ Β'

Πάνθεον

 

Α' ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή

10.00-11.00

Νέος ΑΟΣ Α' - Νηρέας

Πάνθεον

 

Α' ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή

11.00-12.00

Σύρος 2002 - ΑΟ Πάρου

Πάνθεον

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή

12.00-13.00

Μαρπησσαϊκός - ΠΑΟ Σύρου

Πάνθεον

 

Α' ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή

17.00-18.00

ΠΑΟ Πάρου - Σύρος 2002

Πάνθεον

 

Α' ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή

18.00-19.00

Νέος ΑΟΣ Α' - ΑΟ Πάρου

Πάνθεον

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή

19.00-20.00

Νέος ΑΟΣ Β' - Αλυκή

Πάνθεον

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή

20.00-21.00

ΠΑΟ Σύρου - ΠΑΣ Νάξου

Πάνθεον

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή

21.00-22.00

Μαρπησσαϊκός - Αλυκή

Πάνθεον

 

Ημιτελικοί

Δευτέρα

10.00-11.00

1ος Α' - 2ος Β'

Πάνθεον

 

Ημιτελικοί

Δευτέρα

11.00-12.00

1ος Β' - 2ος Α'

Πάνθεον

 

Μικρός Τελικό

Δευτέρα

18.00-19.00

Αγώνας για 3η - 4η θέση

Πάνθεον

 

Τελικός

Δευτέρα

19.00-20.00

1η - 2η θέση

Πάνθεον

 

syros RAOYZAIOS new14 Στην ηλικιακή κατηγορία των Κ11 (Τζούνιορ 2001-02) θα πάρουν μέρος 12 ομάδες σε 3 ομίλους.

Στον Α’ όμιλο θα είναι οι ομάδες: του ΠΑΣ Νάξου, του PAO Soccer School Σύρου Α’, της Σύρος 2002 Β΄ και του Playland B’.

Στον Β’ όμιλο θα είναι οι ομάδες: ΑΟ Πάρου, PAO Soccer School Σύρου Β’, Σύρου 2002 Α’, Playland A’.

Και στον 3ο όμιλο θα είναι οι ομάδες του: Μαρπησσαϊκού, Παμμηλιακού, Νέου ΑΟ Σύρου και του Νηρέα.

 

 

 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΤΖΟΥΝΙΟΡ 2001 - 02                          

 

 

ΟΜΙΛΟΣ

ΗΜΕΡΑ

ΩΡΑ

ΟΜΑΔΕΣ

ΓΗΠΕΔΟ

ΣΚΟΡ

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο

17.00-18.00

ΑΟ Πάρου - Σύρος 2002 Α'

Παροικιάς

 

Α' ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο

18.30-19.30

Παμμηλιακός - Νηρέας

Αλυκής

 

Γ' ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο

19.00-20.00

ΠΑΟ Σύρου Β' - Playland A'

Παροικιάς

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο

20.00-21.00

Σύρος 2002 Β' - Playland B'

Αλυκής

 

Α' ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο

20.00-21.00

ΠΑΣ Νάξου - ΠΑΟ Σύρου Α'

Παροικιάς

 

Γ' ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο

21.00-22.00

Μαρπησσαϊκός - Νέος ΑΟΣ

Παροικιάς

 

Γ' ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή

09.00-10.00

Νηρέας - Μαρπησσαϊκός

Αλυκής

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή

09.00-10.00

ΠΑΟ Σύρου Β' - Σύρος 2002 A'

Παροικιάς

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή

10.00-11.00

Playland A' - ΑΟ Πάρου

Παροικιάς

 

Α' ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή

11.00-12.00

ΠΑΟ Σύρου Α' - Playland B'

Παροικιάς

 

Γ' ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή

12.00-13.00

Νέος ΑΟΣ - Παμμηλιακός

Αλυκής

 

Α' ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή

12.00-13.00

ΠΑΣ Νάξου - Σύρος 2002 Β'

Παροικιάς

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή

17.00-18.00

ΑΟ Πάρου - ΠΑΟ Σύρου Β'

Αλυκής

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή

17.00-18.00

Σύρος 2002 Α' - Playland Α'

Παροικιάς

 

Α' ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή

18.00-19.00

ΠΑΟ Σύρου Α' - Σύρος 2002 Β'

Παροικιάς

 

Γ' ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή

19.00-20.00

Παμμηλιακός - Μαρπησσαϊκός

Αλυκής

 

Α' ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή

19.00-20.00

Playland B' - ΠΑΣ Νάξου

Παροικιάς

 

Γ' ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή

20.00-21.00

Νηρέας - Νέος ΑΟΣ

Παροικιάς

 

Μπαράζ 2ων

Δευτέρα

09.00-09.30

2ος Α' - 2ος Β'

Παροικιάς

 

Μπαράζ 2ων

Δευτέρα

09.30-10.00

2ος Γ' - 2ος Α'

Παροικιάς

 

Μπαράζ 2ων

Δευτέρα

10.00-10.30

2ος Β' - 2ος Γ'

Παροικιάς

 

Ημιτελικοί

Δευτέρα

11.00-12.00

1ος Α' - 1ος Β'

Παροικιάς

 

Ημιτελικοί

Δευτέρα

12.00-13.00

1ος Γ' - Νικητής Μπαράζ

Παροικιάς

 

Τελικοί

Δευτέρα

19.00-20.00

Αγώνας για 3η 4η Θέση

Παροικιάς

 

Τελικοί

Δευτέρα

20.00-21.00

ΤΕΛΙΚΌΣ

Παροικιάς

 

paros-tantanis-logo-1 

Στην ηλικιακή κατηγορία των Κ13 (Προπαίδες 1999-00) θα πάρουν μέρος 9 ομάδες σε δυο ομίλους.

Ο 1ος όμιλος θα πάρουν μέρος οι ομάδες του Νηρέα, Αλυκής, ΑΟ Πάρου, ΠΑΣ Νάξου και του Νέου ΑΟ Σύρου, ενώ στον 2ο όμιλο οι ομάδες θα είναι οι: Παμμηλιακός, Playland, PAO Soccer School Σύρου και η Σύρος 2002.

 

 

 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΡΟΠΑΙΔΕΣ

1999 - 00                          

 

 

ΟΜΙΛΟΣ

ΗΜΕΡΑ

ΩΡΑ

ΟΜΑΔΕΣ

ΓΗΠΕΔΟ

ΣΚΟΡ

3Α' ΟΜΙΛΟΣ

Πέμπτη

19.00-20.30

Νηρέας - ΑΟ Πάρου

Παροικιάς

 

4Α' ΟΜΙΛΟΣ

Παρασκευή

10.00-11.30

Αλυκή - ΑΟ Πάρου

Παροικιάς

 

2Α' ΟΜΙΛΟΣ

Παρασκευή

19.30-21.00

Νηρέας - Αλυκή

Παροικιάς

 

1Α' ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο

10.30-12.00

ΠΑΣ Νάξου - Αλυκή

Παροικιάς

 

1Α' ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο

12.00-13.30

Νέος ΑΟΣ - Νηρέας

Παροικιάς

 

1Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο

17.00-18.30

Σύρος 2002 - Παμμηλιακός

Παροικιάς

 

2Α' ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο

18.30-20.00

ΑΟ Πάρου - ΠΑΣ Νάξου

Παροικιάς

 

3Α' ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο

20.00-21.30

Αλυκή - Νέος ΑΟΣ

Παροικιάς

 

1Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο

21.30-23.00

Playland - ΠΑΟ Σύρου

Παροικιάς

 

2Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή

09.00-10.30

ΠΑΟ Σύρου - Παμμηλιακός

Παροικιάς

 

4Α' ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή

10.30-12.00

Νέος ΑΟΣ - ΠΑΣ Νάξου

Παροικιάς

 

2Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή

12.00-13.30

Playland - Συρος 2002

Παροικιάς

 

5Α' ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή

17.00-18.30

ΠΑΣ Νάξου - Νηρέας

Παροικιάς

 

5Α' ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή

18.30-20.00

ΑΟ Πάρου - Νέος ΑΟΣ

Παροικιάς

 

3Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή

20.00-21.30

Παμμηλιακός - Playland

Παροικιάς

 

3Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή

21.30-23.00

ΠΑΟ Σύρου - Σύρος 2002

Παροικιάς

 

Ημιτελικοί

Δευτέρα

09.30-11.00

1ος Α' - 2ος Β'

Παροικιάς

 

Ημιτελικοί

Δευτέρα

11.00-12.30

1ος Β' - 2ος Α'

Παροικιάς

 

Τελικοί

Δευτέρα

18.00-19.30

Αγώνας για 3η -4η θέση

Παροικιάς

 

Τελικοί

Δευτέρα

19.30-21.00

ΤΕΛΙΚΟΣ

Παροικιάς

 

 paros-adonis

Κατηγορία ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

AKADIMIES PANNAXIAKOS

BANNER PAS NAXOU 2021

BETARADES 300X250

Σχολιάστε το άρθρο

© 2004 - 2022 All Rights Reserved. | Φιλοξενία & Κατασκευή HostPlus LTD

hostplus 35

0
Shares