Δευτέρα, 17 Οκτωβρίου 2022 22:20

Θρίαμβος του ΠΑΟΚ στο «Γ.Καραϊσκάκης» κόντρα στον Ολυμπιακό

Ο ΠΑΟΚ πήρε μεγάλη νίκη με 2-1 στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης» κόντρα στον Ολυμπιακό για την 8η αγωνιστική της Super League, με τον Νάρεϊ στο 56ο λεπτό να πετυχαίνει το νικητήριο γκολ.

Οι «ασπρόμαυροι» μπορεί να μην έκαναν και την καλύτερή τους εμφάνιση τα τελευταία χρόνια στο φαληρικό γήπεδο, αλλά κατάφεραν να πάρουν τη νίκη κόντρα στους «ερυθρόλευκους», οι οποίοι εμφάνισαν αρκετή δυσκολία να βρουν την απαιτούμενη συνοχή στις δύο πλευρές του γηπέδου -για ακόμη ένα ματς στη σεζόν.

Έτσι, οι Θεσσαλονικείς προσπέρασαν τους Πειραιώτες στη βαθμολογία της Super League, έχοντας 15 έναντι 14.

Το σκορ στην αναμέτρηση άνοιξε στο 8ο λεπτό ο Παπασταθόπουλος για λογαριασμό του ΠΑΟΚ, με ένα σπάνιο αυτογκόλ, ενώ ο Χάμες Ροντρίγκες, με τον πρώτο του γκολ ως παίκτης του Ολυμπιακού έφερε το ματς στα ίσα.

Στο 56' ο Νάρεϊ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα με εξαιρετικό τελείωμα.