Κυριακή, 16 Σεπτεμβρίου 2012 09:32

Νίκη του Άγιαξ επί του ΑΟ Μυκόνου

ajax-mykonos-9-2012-1

Σε φιλικό αγώνα που διεξήχθη χτες στο γήπεδο της Ερμούπολης, ο Άγιαξ Σύρου κέρδισε τον ΑΟ Μυκόνου με 3-1.

Ο Αγιαξ ήταν καλύτερος και πήρε τη νίκη στη ρεβάνς του 0-0 που είχε γίνει πριν μια εβδομάδα, στην Μύκονο.

Στο 6ο λεπτό με ψηλοκρεμαστό πλασέ ο Γάτσος άνοιξε το σκορ για την ομάδα της Μυκόνου, ενώ ο νεοαποκτηθείς Μπαλόπιτας ισοφάρισε σε 1-1 στο 56ο λεπτό, εκμεταλλευόμενος την αμυντική αδράνεια του ΑΟΜ.

Το τελευταίο 10λεπτο ο Άγιαξ ήταν καταιγιστικός κλείνοντας στα καρέ τους Μυκονιάτες και με τον Συμιγδαλά στο 80ο λεπτό έκανε το 2-1 με εντυπωσιακό απευθείας κόρνερ κάνοντας έτσι το 2-1 και επτά λεπτά αργότερα, σχεδόν με τον ίδιο τρόπο, πάλι ο Συμιγδαλάς εκτέλεσε κόρνερ, η μπάλα χτύπησε στο δεξί κάθετο δοκάρι του Κάσσο, η μπάλα έφτασε στον Μουράι και αυτός έκανε το τελικό 3-1 για τη συριανή ομάδα.