JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 81

Κυριακή, 16 Σεπτεμβρίου 2012 23:45

Έμειναν στο φιλικό "Χ" Πάγος και ΑΟΣ…

aos-pagos-9-2012-2

Ένα αρκετά δυνατό φιλικό με αρκετά γκολ έγινε το απόγευμα στο γήπεδο της Ερμούπολης στην Σύρο.

Πάγος και ΑΟ Σύρου «διασταύρωσαν» φιλικά τα ξίφη τους σε ένα ματς, που είχε δύναμη και πάθος, αλλά τελικά δεν έβγαλε νικητή, αφού έληξε με το ισόπαλο 3-3.

Ο αγώνας ήταν μιας πρώτης τάξεως ευκαιρία για να τσεκάρουν οι δύο προπονητές την ετοιμότητα των ομάδων τους ενόψει των αγώνων που θα δώσουν το επόμενο σαββατοκύριακο για τον θεσμό του Κυπέλλου Κυκλάδων.

Σε γενικές γραμμές οι δύο ομάδες δείχνουν ότι, θέλουν πολύ δουλειά ακόμα για να φτάσουν στα επιθυμητά επίπεδα απόδοσης, δεδομένου κιόλας του γεγονότος ότι, είναι δύο ομάδες, που αναμένεται πρωταγωνιστήσουν στους ομίλους, που θα αγωνιστούν (Πάγος 2ο , ΑΟΣ 1ο ).

• Ο ΠΑΓΟΣ προηγήθηκε με δυνατό σουτ του Χούρου εκτός περιοχής .
  • Ο ΑΟΣ ισοφάρισε σε 1-1 με τον Αμπτούλ, με πλασέ μέσα απ την μικρή περιοχή.
  • Λίγο πριν τη λήξη του 1ου ημιχρόνου έγινε το 2-1 για τον ΠΑΓΟ με σέντρα-σουτ του Σαρτζετάκη.
  • 3-1 για τον ΠΑΓΟ πάλι με τον Χούρο, αυτή τη φορά με πλασέ εντός περιοχής και ύστερα από ωραίο συνδυασμό και κάθετη μπαλιά του Σαρτζετάκη.
  • Σε 3-2 μείωσε ο ΑΟΣ με ωραίο σουτ του Μπελεγρίνη από αρκετά πλάγια θέση έστειλε τη μπάλα στο παραθυράκι της εστίας του Κουκή.
  • Λίγα λεπτά πριν το τέλος του αγώνα με απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Βαβουράκη και μετά από λάθος διώξιμο του Βαμβακάρη, η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα για το τελικό 3-3.