Κυριακή, 26 Νοεμβρίου 2023 17:08

Η ΑΕ Μυκόνου πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας στην Κόρινθο

Επιστρέφοντας από το εις βάρος της 2-0 η  ΑΕ Μυκόνου κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2-2 και να φύγει από την Κόρινθο με τον βαθμό της ισοπαλίας.

Το πρώτο ημίχρονο έληξε ισόπαλο χωρίς γκολ, σε αντίθεση με το 2ο που οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν με 2-0 με τα γκολ που πέτυχε ο Ζαχαράκης στο 46′ και ο Δερμιτζάκης στο 50′ .

Η ομάδα της Μυκόνου δεν είπε την τελευταία της... λέξη και κατάφερε να μειώσει στο 55′ σε 2-1 με τον Πινειρο και ισοφάρισε στο 85′ με τον Γιαγιά που είχε μπει λίγα λεπτά πιο πριν στον αγώνα.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Γουρέλη με βοηθούς του κ.κ. Μαρκαντωνάτο και Κουκόπουλο.

ΠΑΣ Κορίνθου: Διασσινός, Χατζής, Παπαχρήστος, Πατελάκης, Νικολάου, Αναστασόπουλος, Χαλατζής (46' Παπανικολάου), Ζαχαράκης (82' Ζαχαράκης), Χαρτσιάς (46' Μερκούρη), Παπούλης, Δερμιτζάκης

ΑΕ Μυκόνου: Ντούνης, Σπυρόπουλος (63' Ιωσιφίδης), Κέμπε, Αρκούδας, Πούλος (74' Πάγια), Τράκας, Ζγκούρι, Μουρίκι, Καλογεράς (58' Κατσούλης), Πινέιρο, Παπαδόπουλος