Κυριακή, 03 Μαρτίου 2024 19:00

Ήττα στην Ραφήνα που δεν στοίχισε στην Ελλάς Σύρου (vid)

Την ήττα με 2-1 στη Ραφήνα από τη Θύελλα γνώρισε η Ελλάς Σύρου στον αγώνα που έγινε σήμερα για την 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 2ου ομίλου της Γ' Εθνικής.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν στο 23' όταν μετά από χτύπημα φάουλ του Γκούμα, ο Αγγελής με κεφαλιά έκανε το 1-0

Στο 35' μετά από σέντρα του Μηνα ο Χάρης Παράβαλος με ωραίο πλασέ έφερε το παιχνίδι στα ίσα (1-1).

Η Ελλάς Σύρου έπιασε καλή απόδοση και ειδικά στο πρώτο μέρος θα μπορούσε να είχε προηγηθεί ή να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ, καθώς στη μεγαλύτερη διάρκεια ήταν καλύτερη του αντιπάλου της.

Κόντρα στη ροή του αγώνα, με ένα πανομοιότυπο με το πρώτο γκολ - αυτή την φορά από δεξιά - του Χίσο στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου η Θύελλα Ραφήνας κατάφερε να κάνει το 2-1, που ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Στην επανάληψη η Θύελλα θα μπορούσε να είχε διευρύνει το σκορ, όπως και η Ελλάς να πάρει κάποιον βαθμό καθώς αμφότεροι είχαν ευκαιρίες, με τους γηπεδούχους μάλιστα να χάνουν πέναλτι, που απόκρουσε στο 62' ο Μουλαράς.

Από την πλευρά της, η Ελλάς Σύρου έχει πολλά παράπονα από τη διαιτησία και ειδικά για καθαρό χέρι - πέναλτι που δεν της δόθηκε στο 70′.

Η ήττα αυτή δεν στοίχισε βαθμολογικά στην Συριανή ομάδα, καθώς παρέμεινε στην 7η θέση με 39 βαθμούς.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Παναγιωτάρας (Αθηνών) με βοηθούς τους Νούσια (Άρτας) και Τζέλο (Αθηνών)

Θύελλα Ραφήνας (Ν. Μεσολόγγης): Κουμής, Αγγελής, Παρασκευόπουλος (43΄Φλώρος), Μαντζώρος (9′ Φύτρος αν. αλλαγή), Τσούκας, Ντάφλας, Κοντογιάννης, Μαρτίνος, Σάνι (46′ Κωτσάκης) , Γκούμας ( 96′ Μακροδημήτρης) , Χίσο

Ελλάς Σύρου (Π Χριστοφιλέας): Μουλαρας, Ζαφείρης (65′ Συριανός), Ζαχι, Οικονομόπουλος, Καρμοίρης (39′ Κασάπης αν. αλλαγή), Μποσσιο, Μηνας, Πρεβεζιανος, Μουντριχας (65′ Σακελλαρίου), Λαντίκας (56′ Παυλόπουλος), Παραβαλος (46′ Μελισσόπουλος)