Κυριακή, 31 Μαρτίου 2024 20:01

Super League: Φοβερό διπλό στη Λεωφόρο για τον ΠΑΟΚ

Ο ΠΑΟΚ πήρε σπουδαία νίκη με 3-2 στο ντέρμπι της Λεωφόρου με τον Παναθηναϊκό για τη 2η αγωνιστική των πλέι οφ της Super League, μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι με πέντε γκολ, κόκκινη κάρτα, πέναλτι και πολλές ευκαιρίες για γκολ.

Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε δύο φορές στο ματς “χτυπώντας” στις αντεπιθέσεις με Ντεσπόντοφ και Τόμας, ο Παναθηναϊκό ισοφάρισε προσωρινά με τον Μπερνάρ και το παιχνίδι έγινε… θρίλερ στο φινάλε, με τους Θεσσαλονικείς να βρίσκουν τρίτο γκολ από πέναλτι και αποβολή του Παλάσιος, πριν μειώσει στις καθυστερήσεις ο Μπερνάρ και πάλι για το “τριφύλλι”.

Το σκορ δεν άλλαξε όμως στα τελευταία λεπτά και ο “Δικέφαλος του Βορρά” πέρασε με διπλό από τη Λεωφόρο, ανεβαίνοντας -έστω και προσωρινά- στην κορυφή της βαθμολογίας της Super League 1.