Δευτέρα, 26 Νοεμβρίου 2012 01:06

5αρα και "Βουρρ" για το Ντέρμπι.

ARIANOYTSOS-ATHANASIOY FASH

Ένα εύκολο μεσημέρι είχε ο Πανναξιακός που πέρασε εντυπωσιακά μέσα από την έδρα του Διαγόρα νικώντας με 5-1.

NAXOS Katsonis 200x100Οι Ναξιώτες ήταν ανώτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, έχοντας πολύ καλή κυκλοφορία της μπάλας και πολλές ευκαιρίες στην αντίπαλη εστία.

Τα γκολ
(0-1) Ο Πανναξιακός άνοιξε το σκορ στο 39', όταν ο Αριανούτσος ευστόχησε σε πέναλτι που λίγο πριν είχε κερδίσει ο Καρούσης.

(0-2) Στο 41΄ο Δερμιτζάκης διπλασίασε τα γκολ των ‘’Μπλε’’, διαμορφώνοντας το 0-2 του πρώτου ημιχρόνου.

(0-3) Ο Πανναξιακός μπήκε δυνατά στην επανάληψη και ήταν ασταμάτητος με το Κεμαβόρ να κάνει το 0-3 στο 53΄.

(0-4) Στο 64΄ο Αριανούτσος σκοράρει το 4ο γκολ για τους Ναξιώτες και 2ο προσωπικό του στον αγώνα.

(1-4) Ο Ιμεραλιλάι στο 66' βάζει το γκολ της τιμής για τους γηπεδούχους του Διαγόρα.

(1-5) Τον «χορό» των γκολ κλείνει για τον Πανναξιακό ο Καρούσης στο 68.

Επεισόδια.

Μελανό σημείο στον αγώνα η προπηλάκιση παιχτών και η επίθεση των οπαδών του Διαγόρα σε παίκτες της ομάδας τους και περισσότερο στον τερματοφύλακα Κλεάνθη Παπαδόπουλου. Μάλιστα το παιχνίδι διακόπηκε για αρκετή ώρα στο 86ο λεπτό και όταν τα πνεύματα ηρέμησαν ο διαιτητής, Χαλδαίος κάλεσε τις δύο ομάδες να παίξουν τα υπολειπόμενα τέσσερα λεπτά.

Και τώρα το ντέρμπι.

Την επόμενη εβδομάδα ο Πανναξιακός καλείται να περάσει το εμπόδιο του Ιωνικού, τον οποίο φιλοξενεί στη Νάξο, με τον αγώνα να χαρακτηρίζετε ως ντέρμπι, μιας και οι δύο ομάδες έχουν μόλις δύο βαθμούς διαφορά στον βαθμολογικό πίνακα.

Διαγόρας Ρόδου (Ρουτζιέρης): Παπαδόπουλος, Καραγιάννης (Μπότσης), Παπαδημητρίου, Κενενούνης, Κιλασίν, Καρπούζης, Σκυλλαράκης, Καραγεωργίου (Φλεβάρης), Ιμεραλιλάι, Διακάκης, Ζωάννου (Χατζηπέτρος).
Παναξιακός (Βλαστός): Θέμελης, Μπονιάκος, Τζωρμπατζάκης (Πετρόπουλος), Σταυρόπουλος, Τόσκας, Αριανούτσος, Καρούσης, Αθανασίου (Χαμιλοθώρης), Κεμαβόρ, Δερμιτζάκης (Τερόλλης), Ντούκα.