Δευτέρα, 28 Ιανουαρίου 2013 23:57

Παίδες: Άνω Μερά - Αο Μυκόνου [photos].

Ωραίο θέαμα και πολλά γκολ πρόσφεραν χθες οι μικροί Μυκονιάτες, στον αγώνα που διεξήχθη χθες για τον αγώνα του 2ου ομίλου του παιδικού πρωταθλήματος, που έγινε στο γήπεδο της Άνω Μεράς, μεταξύ της τοπικής ομάδας και του ΑΟ Μυκόνου.

Μετά από έναν πολύ όμορφο αγώνα ο ΑΟ Μυκόνου ήταν αυτός που επικράτησε με 2-4.
Το σκορ της αναμέτρησης άνοιξε ο Λυκούρης στο 14ο λεπτό. Για τον ΑΟ Μυκόνου ο Νάζος Ν. ισοφάρισε με πέναλτι σε 1-1, σκορ που πήγε τις ομάδες στα αποδυτήρια.
Στο 2ο ημίχρονο υπήρξαν περισσότερες ευκαιρίες, με τον Νάζο Α. στο 47' να κάνει το 1-2 και τον Ράγια με 2 γκολ στο 54ο και 61ο να σημειώνει το 1-4.

Για την Άνω Μερά ο Δήμα μείωσε σε 4-2 στο 59', διαμορφώνοντας το τελικό 2-4.

Άνω Μερά (κωνσταντίνος Βαλσαμής): Κατρατζόπουλος, Παπουτσάς, Φλώρος, Τσέλαι, Ηλιάδης, Προκόποβιτς, Κιούσης, Νάζος Ν., Ντούρο, Παπαδόπουλος, Δήμας.

ΑΟ Μυκόνου (Αναστάσιος Γούλας): Λόλας, Ράγια, Αναστασίου, Κονταρίνης,Καμπλιώνης, Βλάχος, Χίλαι, Δακτυλίδης, Λυκούρης, Νάζος Α., Ασλάνης.