Δευτέρα, 11 Μαρτίου 2013 00:54

Ατρόμητος Πειραιά - Ανω Μερά 4-0

Ακέραιες τις ελπίδες του για την κατάκτηση της πρώτης θέσης διατήρησε ο Ατρόμητος Πειραιά που επικράτησε εύκολα με 4-0 της αδύναμης Ανω Μεράς. Οι γηπεδούχοι μπήκαν από τα πρώτα κιόλας λεπτά του αγώνα δυνατά στο γήπεδο ανοίγοντας το σκορ στο 13' με τον Μανουλίδη. Λίγο πριν την ανάπαυλα ο Λοϊζίδης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Στην επανάληψη το συγκρότημα του Μιχάλη Γρίμπιλα δεν κατέβασε ταχύτητα με τον Μυλωνά στο 78' να ανεβάζει το δείκτη του σκορ στο 3-0. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 80' ο Λοϊζίδης κάνοντας δυο τα προσωπικά τέρματα στη συνάντηση. Διαιτητής ήταν ο Καλαμάτας (Εύβοιας)
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (Μιχάλης Γρίμπιλας): Λιώνης, Καλικαντής, Κεσανίδης, Γεωργούλης, Μπέλιας, Νταλάκος (46' Ράπτης), Μητρόπουλος, Λοϊζίδης, Μανουλίδης (60' Στεφανής), Πέρρος, Δανασής (65' Μυλωνάς)
ΑΝΩ ΜΕΡΑ (Νίκος Τζιώβας): Χριστοδουλάκης, Κεραμίδας, Δήμας (22' Λούπης Χρ.), Ασημομύτης, Κουκάς Μ., Χατζηπαναγιώτης, Ντιαιέ (60' Λυκούρης), Κουκάς Ζ., Τουρέ, Λούπης, Πετράι (75' Κιούσης)