Κυριακή, 22 Σεπτεμβρίου 2013 16:29

"Πικρός" εκτός έδρας βαθμός για τον ΑΟ Μυκόνου

Ισόπαλη ήταν η πρεμιέρα για τον ΑΟ Μυκόνου στα σαλόγια της Γ’ Εθνικής.

Οι Κυκλαδίτες παρότι διακαιόντουσαν την νίκη, έφηγαν τελικά με τον ένα βαθμό από την έδρα της Πεύκης.

Στο 47’ ο Πανέτας με πλασέ έκανε το 0-1 για τον ΑΟ Μυκόνου, ενώ στο 60’ μεγάλη ευκαιρία όταν το σουτ του Πανέτα πέρασε λίγο έξω από το κάθετο δοκάρι του Δραμαλη. Ο Καμπάνης που ήταν στην πορεία της μπάλας δεν μπόρεσε να την σπρώξει στα δίχτυα.

Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΟΜ στο 75’ με τον Καρακόσογλου να βγαίνει στην κόντρα, έδωσε στον Πανέτα όμως το πλασέ του πέρασε ελάχιστα άουτ.

Στο 83’ η Πεύκη κέρδισε πέναλτι το οποίο εκτέλεσε ο Ιορδανίδη όμως ο Παλιούρας απέκρουσε σε κόρνερ κρατώντας το σκορ στο 0-1.

Στις καθυστερήσεις και πιο συγκεκριμένα στο 95’ ο Μπαλής ανέτρεψε τον Τοπούζης ο οποίος κέρδισε το πέναλτι και την κόκκινη κάρτα του Μπαλή.

ο Τοπούζης ανέλαβε αυτή την φορά να νικήσει τον Παλιούρα και τα κατάφερε ισοφαρίζοντας σε 1-1 στο 97ο λεπτό.

Δικαιολογημένα παράπονα από τους παίκτες του ΑΟ Μυκόνου αφού ο διαιτητής είχε δήξει 3 λεπτά καθυστερήσεων.

Αναλυτικό ρεπορτάζ και φωτορεπορτάζ σε νέες μας αναρτήσεις από τους ανταποκριτές του sportcyclades.gr  Θέμη Λιουδάκη και Ειρήνη Παππά.