Προειδοποίηση

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 654

Κυριακή, 18 Δεκεμβρίου 2016 01:25

Νίκη με χρόνια πολλά στην Όλγα

Χρειάστηκε να μείνει πίσω στο σκορ για να πάρει μπροστά ο ΑΟ Θήρας και τελικά να κλείσει θετικά τις υποχρεώσεις του στον Α’ γύρο της Α1 Γυναικών επικρατώντας με 3-1 της Θέτιδας.

Η ομάδα της Βούλας, που όπως και κόντρα στον Πανναξιακό έδειξε πολύ καλή εικόνα, αιφνιδίασε στο πρώτο σετ στο οποίο βρέθηκε να προηγείται με 8-18, αλλά ο ΑΟΘ αντέδρασε, έφτασε να μειώσει σε 23-24 για να το πάρουν οι φιλοξενούμενες με 23-25.

Στο β’ σετ η ομάδα της Σαντορίνης κυριάρχησε πλήρως και ισοφάρισε σχετικά εύκολα σε 1-1, ενώ στο τρίτο σετ, το οποίο αποδείχθηκε και το καθοριστικό, οι δύο ομάδες έδωσαν μάχη πόντο με πόντο μέχρι το 20 για να το κατακτήσει με 25-20 ο ΑΟΘ και στη συνέχεια με κορυφαία την Ζντόβτς να φτάσει στη νίκη.

Αξίζει να σημειωθεί ότι οι συμπάκτριες της Όλγας Βεργίδου της έκαναν έκπληξη για τα γενέθλια της, καθώς άναψαν τα κεράκια σε μάι τούρτα που παρουσιάστικε ως έκπληξη (βλ. φώτο).

Τα σετ: 23-25, 25-14, 25-20, 25-13
ΑΟ Θήρας (Οικονόμου) Γεωργιάδου, Ζντόβτς, Μεταξά, Όστοϊτς, Βεργίδου, Τέρζιτς, Αρτακιανού -λ / Τσβετκόβα, Τσοχατζή, Τσομπανίδου, Παναγιωτίδου, Μουντάκη
Θέτις (Γεωργοπούλου) Κιουτσούκη, Βαρουδάκη, Μελετιάδη, Χριστινίδου, Εσντέλ, Γιόβιτς, Ξηνταρά λ,/ Κερασιώτη (λ), Τουρνάκη, Αργυροπούλου, Τοντάι, Λεωνίδου