Τετάρτη, 06 Μαρτίου 2019 15:26

«Δοκιμάζεται» στη Βούλα ο ΑΟ Θήρας

Ο Α.Ο. Θήρας ταξιδεύει στην Αθήνα για τη δύσκολη αναμέτρηση της 19ης αγωνιστικής απέναντι στη Θέτιδα Βούλας , με στόχο να δώσει συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος.

Του Αντώνη Κοραή

Η ομάδα της Σαντορίνης προέρχεται από την εντός έδρας νίκη απέναντι στο Μαρκόπουλο με 3-1 σετ, που ήταν η 16η σε 18 αγώνες, ενώ η Θέτιδα επικράτησε στη Βούλα επί του Πορφύρα με 3-0 σετ.

Στη βαθμολογία και μόλις τέσσερις “στροφές” πριν το τέλος της φετινής Volleyleague γυναικών, οι δύο ομάδες βρίσκονται εντός της ζώνης των play-off , με τις Κυκλαδίτισσες να είναι στη 2η θέση με 46 βαθμούς, ενώ ο σύλλογος των νοτίων προαστίων της Αθήνας βρίσκεται στην 4η θέση με 36.

Ο Μπράνκο Γκάιτς για άλλο ένα ματς θα στερηθεί τις υπηρεσίες της Μελίνας Εμμανουηλίδου που βρίσκεται στο στάδιο της αποθεραπείας μετά την επιτυχημένη αρθροσκόπηση που υποβλήθηκε στο γόνατο της.

O αγώνας έχει προγραμματιστεί να ξεκινήσει στο κλειστό Γ. Γεννηματάς της Βούλας την Παρασκευή 08 /03 στις 19:00 με διαιτητές την κα Κυριοπούλου και τον κο Αντωνόπουλο.