20:00 ΑΕΤΟΣ 2 58
ΕΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ 54

Βαθμολογίες: 1ος όμιλος2ος όμιλος

Αετός 2 – Επαλαίμαχοι 58-54

Μεγάλη νίκη για τον Αετό 2 απέναντι στους Επαλαίμαχους στο πιο αμφίρροπο παιχνίδι της αγωνιστικής.

Οι επαλαίμαχοι προηγήθηκαν μέχρι και 12 πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο αλλά ο Αετός επέστρεψε στο δεύτερο δεκάλεπτο κι έκ τοτε το παιχνίδι πήγαινε πόντο πόντο. Μεγάλα τρίποντα και από τις 2 ομάδες στο τελευταίο δεκάλεπτο. Πιο ψύχραιμοι οι παίχτες του Αετού πήραν τη νίκη στο τέλος με 58-54

Πανιώνιος - two brothers 86-38

Ο Πανιώνιος δεν άφησε περιθώρια στους two brothers και πήρε πολύ εύκολα τη νίκη με 86-38

Στο τελευταίο παιχνίδι της αγωνιστικής οι Λύκοι δυσκολεύτηκαν απέναντι στους εφήβους του Πανιωνίου αλλά διατηρώντας μια ασφαλή διαφορά στους 10 πόντους έκανε καλή διαχείριση στο παιχνίδι και τελικά πήρε και τη νίκη.

Αεροπορία – Λιμεναρχείο 33-70

Με νίκη της Αεροπορίας άνοιξε η αυλαία της 1ης αγωνιστικής απέναντι στο Λιμεναρχείο. Η αεροπορία δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα καθ’όλη τη διάρκεια του αγώνα και με βομβαρδισμό από τα 6,75 κατάφερε να πάρει τη πρώτη νίκη με 33-70

Houston Rockets – Αφρός 44-26

Στο δεύτερο Παιχνίδι οι Houston Rockets έκαναν τα εύκολα δύσκολα και με ξέσπασμα της 3ης περιόδου με επιμέρους σκορ 27-4 άνοιξαν την ψαλίδα της διαφοράς και την κράτησαν μέχρι το τέλος. Τελικό σκορ 44-26

Αετός Θήρας – Βουρβούλος 55-44

Στο τελευταίο παιχνίδι της ημέρας  Αετός Θήρας πήρε μια πολύτιμη νίκη κόντρα στο Βουρβούλο παίζοντας πολύ καλή άμυνα στο πρώτα ημίχρονο αλλά και με καθοριστικά σουτ στο δεύτερο δεν άφησε τη διαφορά να πέσει κάτω από τους 8 πόντους.

Τελικό σκορ 55-44

Η 2η αγωνιστική

Λόγω του Αγώνα Βόλεϊ Α2 κατηγορίας ΑΟ Θήρας-Πανιώνιος το Σάββατο 26-11-2013 δεν θα γίνουν αγώνες τοπικού πρωταθλήματος με αποτέλεσμα να συμπιεστεί το πρόγραμμα της Κυριακής.