Δευτέρα, 16 Δεκεμβρίου 2013 10:26

Φινάλε της 2ης αγ. με νίκη για του Αφροδύτες στην Μήλο

Πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα για τους ΑΦΡΟΔΥΤΕΣ οι οποίοι επιβληθήκαν του ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ με σκορ 58-34.

Σε ένα παιχνίδι το οποίο διεξήχθη κάτω από δύσκολες συνθήκες λόγο ασθενής βροχοπτωσεις οι ΑΦΡΟΔΥΤΕΣ πετυχαν μια σημαντική νίκη για να μπουν στην τετράδα του finalfour με τον ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗ ΒΑΣΙΛΗ και ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟ ΚΩΣΤΑ να κάνουν μεγάλο παιχνίδι.

Στη 1η περίοδο ξεκίνησαν νευρικά οι ομάδες με πολλά άστοχα σουτ και αρκετά λάθη αλλά οι ΑΦΡΟΔΥΤΕΣ κατάφερναν να είναι μπροστά στο σκορ Χάρι στα καλάθια του ΣΩΚΑΡΗ ΜΑΚΗ.

Ο ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ με προσπάθησε με τους ΣΑΚΕΛΗ και ΛΙΟΥΤΑ να βρίσκετε κοντά στο σκορ.

Στο ίδιο τέμπο τέλειωσε και το 2ο δεκάλεπτο με τη σκυτάλη στο σκοράρισμα για τους ΑΦΡΟΔΥΤΕΣ να παίρνει ο ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ενώ ο ΠΟΣΕΙΔΩΝ προσπάθησε με τον ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟ να βρίσκετε κοντά στο σκορ.

Το 3ο δεκάλεπτο οι ΑΦΡΟΔΥΤΕΣ πάτησαν γκάζι και με συνεχόμενους πόντους του ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗ πήραν διάφορα πάνω από 15 πόντους.

Ο ΠΟΣΕΙΔΩΝ με αρκετά λάθη στην επίθεση δεν κατάφεραν να αντιδράσουν στη συνεχεία του παιχνιδιού και έτσι οι ΑΦΡΟΔΥΤΕΣ πετυχαν μια εύκολη μάλλον νίκη.

ΑΦΡΟΔΥΤΕΣ: Αντωνόπουλος κ 15 (1), Σωκαρης Μ. 10, Αργυρίου Σ. 4, Αναγνωστάκης Β. 19, Βαμβουνης Α. 2, Ραπανακης Στ. 8(2), Γεωργόπουλος Θ.

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ: Καπετάνιος 3(1), Σακελης 11, Λιουτας 6, Ζαραζανης, Αντωνόπουλος 12, Καραγκος 2, Μουσταφάς.