Κυριακή, 16 Μαρτίου 2014 14:27

Νίκη και διαφορά ο Πανναξιακός ΑΟΝ στην Πάρο [video]

Η πολύ καλή απόδοση κυρίως της περιφέρειας, αλλά και οι σημαντικές απουσίες των γηπεδούχων, έδωσαν την νίκη και την διαφορά των τουλάχιστον 5 πόντων, που ήθελε ο Πανναξιακός ΑΟΝ για να πάρει την πρώτη θέση στον δεύτερο όμιλο του πρωταθλήματος Κυκλάδων στους έφηβους.

Αυτή η νίκη φέρνει τον Πανναξιακό ΑΟΝ αντιμέτωπο στο finalfourμε την ομάδα του ΤΑΚ Περιστεριώνα ενώ ο ΑΟ Πάρου θα προσπαθήσει να κάμψει το φετινό φαβορί για τον τίτλο ΑΟ Ερμούπολης.

efivoi-aop-pannaxiakos-16-3-2014-2

Στα αγωνιστικά ο Πανναξιακός ΑΟΝ πήρε κεφάλι στο σκορ από την αρχή κλίνοντας το πρώτο δεκάλεπτο με 11 πόντους διαφορά (17-6) ενώ στο ημίχρονο η διαφορά διευρύνθηκε στους 14 πόντους (28-14).

Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΟ Πάρου προσπάθησε να αντιδράσει όμως δεν τα κατάφερε αφού δεν απέφυγε αρκετά λάθη των παικτών του.

Δεκάλεπτα: 17-6, 28-14, 38-25, 51-40.

efivoi-aop-pannaxiakos-16-3-2014-3

ΑΟ Πάρου: (Θ. Καζακίδης), Ζουμής, Καπετανέας 9, Δεκαβάλας 14, Κονδύλης, Καλόγηρος 6, Σιφναίος 5, Ανδρικόπουλος, Δούζας 6

Πανναξιακός ΑΟΝ: (Π. Πολίτης), Ζαλώνης, Μαγκιώρος, Βάρσος Γ. 19, Βασιλάκης Γ. 10, Δαβιλάς, Βάρσος Α. 11, Βασιλάκης Δ. 3, Αρτσάνος 4, Βασιλάκης Π., Μαργαρίτης, Βαθρακοκοίλης 4, Ποτικιάν.

efivoi-aop-pannaxiakos-16-3-2014-4

Άριστοι οι διαιτητές κ.κ Κώστας Παπαδημητρόπουλος και Μάριος Κιουλάφας. Δικαίωσαν για ακόμα ένα ματς τον τίτλο που ‘κουβαλούν’ ως το καλύτερο διαιτητικό δίδυμο.

Δείτε εδώ... φωτογραφίες απο το σημερινό παιχνίδι.