Δευτέρα, 15 Φεβρουαρίου 2016 20:44

Καθάρισε με τον συνήθη ύποπτο

Με τον Αρτσάνο να έχει 24 πόντους, ο Πανναξιακός ΑΟΝ κέρδισε την Σαντορίνη 68-50 για το Πρωτάθλημα Παίδων στην ΕΣΚ Κυκλάδων Με τον Αρτσάνο να έχει 24 πόντους, ο Πανναξιακός ΑΟΝ κέρδισε την Σαντορίνη 68-50 για το Πρωτάθλημα Παίδων στην ΕΣΚ Κυκλάδων

Ο Πανναξιακός βρίσκει σιγά σιγά τα πατήματά του (μετά την ήττα στην Σύρο από τον ΑΟ Ερμούπολης) και έχοντας μία νέα ομάδα στο παιδικό της τμήμα έχει ως στόχο την συμμετοχή στο φάιναλ φορ. Και απέναντι στην ΑΕ Σαντορίνης έδειξε μέρος των δυνατοτήτων της.

THIRA XALARISΠρωί Κυριακής (14/02, 10:00) και τα παιδιά του Καζακίδη μετά από ένα νωθρό πρώτο δεκάλέπτο πήραν πλήρως τον έλεγχο και έφτασαν στη νίκη με 68-50, στην 4η στο πρωτάθλημα Παίδων στον όμιλο του Νότου και μάλιστα έφτασαν την αντίπαλό τους αποκτώντας παράλληλα και μία καλή διαφορά (18 πόντοι) ενόψει του αγώνα ρεβάνς.

Οι φιλοξενούμενοι όσο άντεχε ο Γκούφας ήταν κοντά στο σκορ, αλλά για τους οικοδεσπότες ο Νίκος Αρτσάνος και πάλι ήταν ο μετρ στην επίθεση αφού σήκωσε όλο το βάρος έχοντας ως άξιους συμπαραστάτες τους Κουτάντζη και Μεσολογγίτη δείχνοντας ότι οι υποδομές του Πανναξιακού συνεχώς βγάζουν νέα ταλέντα. Το παιχνίδι ουσιαστικά τελείωσε στη 3η περίοδο με τον Πανναξιακό να έχει προβάδισμα 19-09 και στη τέταρτη περίοδο να παίρνουν χρόνο όλοι οι παίκτες που ήταν στο πάγκο των δύο ομάδων. Οι βολές πάντως φαίνεται ότι ακολουθούν και το παιδικό τμήμα από τη στιγμή που όπως και στους άνδρες είναι η αχίλλειος φτέρνα της ομάδας.
Διαιτητής: Κασάπη

Δεκάλεπτα: 15-16, 15-11, 19-09, 19-14

Πανναξιακός (Καζακίδης): Κρητικός 8, Αρτσάνος 24 (3), Καραγιάννης, Απειρανθίτης, Γρυλλάκης 6, Μάνος 3 (1), Σαράντος, Μεσσολογγίτης 11 (1), Κουτάντζης 16, Σιδερής.

Σαντορίνη ΑΕ (: Βαρβαρήγος 1, Γκούφας 18 (1), Βλαβιανός 5, Φεράται 7, Ιλάσκου 5, Σταθάκης - Κορωνιόπς 5, Φουστέρης, Δαρζέντας 2, Δαμίγος Αλ 7 (1), Δαμίγος Ανδρ.

SnapShot2SnapShot3SnapShot4SnapShot5SnapShot6SnapShot7SnapShot8SnapShot9SnapShot10SnapShot11