Δευτέρα, 29 Φεβρουαρίου 2016 02:22

Νίκη πρόκριση για τον Γ.Σ. Μυκόνου

Σε ένα αγώνα ντέρμπι, με όλη τη σημασία της λέξης, η ομάδα Παίδων του Γ.Σ. Μυκόνου κατάφερε να πάρει τη νίκη με 49-41 απέναντι στον Α.Ο. Μυκόνου αλλά και την πρόκριση για το final four.

Η ομάδα του κ. Σκόρδου μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι, καθώς βρέθηκε μπροστά με 0-3, όμως στη συνέχεια ο Γυμναστικός με ένα 7-0 κατάφερε να βρεθεί μπροστά στο σκορ με 7-3 και κατάφερε να τελειώσει το πρώτο δεκάλεπτο μπροστά στο σκορ με 20-16.

Μπροστά στο σκορ έμεινε η ομάδα του κ. Ρουσουνέλου και στο δεύτερο δεκάλεπτο το οποίο το έληξε με 26-21. Από εκεί και ύστερα ο Α.Ο. Μυκόνου ξεκίνησε το τρίτο δεκάλεπτο δυνατά, και κατάφερε να βρεθεί μπροστά στο σκορ με 30-31 όμως και δύο ομάδες έμειναν ισόπαλες 31-31.

Στο τέταρτο και πιο καθοριστικό δεκάλεπτο ο Γυμναστικός πήρε το προβάδισμα με 36-33 και το κράτησε μέχρι το τέλος του αγώνα, πέρνοντας τη νίκη με 49-41 αλλά και τη πρόκριση στο Finalfour.

Δεκάλεπτα: 20-16, 26-21,31-31,49-41

Γ.Σ. Μυκόνου (Γ. Ρουσουνέλος): Μονογυιός Α.20 (1), Ζουγανέλης, Σκουλάξινος Δ. 5,Βουτσίνος 2, Βίγκο 7, Σφυρής, Τσίλης 15 (1), Σκουλάξινος Α., Μονογυιός, Κώτσης , Γιώκας, Τζάρος

Α.Ο. Μυκόνου (Γ. Σκόρδος): Χωρέμης 4, Καμπλιώνης, 7, Σώχος 14, Πατσάνι 2, Ρουμελιώτης, Κοντομήτρος, Κωνσταντάρας 8, Ξυδάκης, Ξενάριος 5 (1), Μπόλια 1