Κυριακή, 12 Δεκεμβρίου 2021 16:08

''Σαν τρελό φορτηγό'' 8 στα 8 ο ΑΟ Μυκόνου

Α.Ο. Μυκόνου κέρδισε άνετα, στην έδρα του και τη Νίκη Αμαρουσίου με σκορ 88-64 και έφτασε στο 8-0, κάνοντας ακόμη βήμα προς τον στόχο του που είναι η άνοδος στη Β' Εθνική.

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον... πολύπειρο Βαγγέλη Καράμπουλα, οι Μυκονιάτες πήραν προβάδισμα στο συν 19 (31-19) από το πρώτο μέρος του αγώνα. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Α.Ο. Μυκόνου αν και έριξε ρυθμούς κράτησε τη διαφορά σε διψήφιο αριθμό πόντων.

Το 2ο ημίχρονο είχε διαδικαστικό χαρακτήρα και με τους Τσάμη και Μάρτζο σε πολύ καλή μέρα κράτησαν την διαφορά του σκορ και κατάφεραν να πάρουν ακόμα ένα... ροζ φύλλο αγώνα. Αξίζει να αναφέρουμε πως από τη Νίκη Αμαρούσιου ο Κούνας πραγματοποιήσε μια εξαιρετική εμφάνιση από πλευράς των φιλοξενούμενων.

Δεκάλεπτα: 31-12, 19-19, 28-16, 20-17

ΑΟ Μυκόνου (Μανωλιτσάκης): Ονάσογλου 8 (1), Τσάμης 11 (2), Καράμπουλας 27 (3), Μάρτζος 19 (5), Τσιάρας 9, Μακρής, Στάνκοβιτς 3 (1), Καραμανλής 2, Σαχάς 5, Ουάμπα, Κατσαρέας 4, Λεβογιάννης.

Νίκης Αμαρουσίου (Μανδραγός): Πετρίδης, Βαθιάς 2, Κυπριτζόγλου 10, Σπανός 5, Τσιάτσος 3 (1), Μούνας 19, Φραγκούδης 5, Μοσχόπουλος 6 (2), Τσακίρης 7 (2), Τσέκενης 7 (2)