Παρασκευή, 24 Φεβρουαρίου 2023 22:32

Ηττήθηκε στην Αχαγιά 81-71 αλλά παραμένει στην 3η θέση ο ΑΠΑΣ

Ήττα για το ΑΠΑΣ τα Φανάρια στην έξοδό του στην Αχαγιά! Εξ αναβολής αναμέτρηση για τη 5η αγωνιστική του 2ου γύρου, στον 1ο όμιλο της Β’ Εθνικής κατηγορίας.

Και ο ΑΠΑΣ δεν άντεξε. Ηττήθηκε 81-71 αλλά ουσιαστικά δεν του αλλάζει το στόχο που δεν είναι άλλος από την κατάκτηση μίας θέσης στην 1α τετράδα.

Επόμενος αντίπαλος; Θα αγωνιστεί εκτός έδρας με τον ΕΦΑΟΖ το Σάββατο 4/3 στις 17:00 για την 19η αγωνιστική.

Τι έγινε στον αγώνα; Οπως διαβάζουμε στην ανάρτηση του ΑΠΑΣ τα Φανάρια

Έχοντας στην 9μελή αποστολή τον τραυματία Τζόκιτς και χάνοντας στο δεύτερο δεκάλεπτο τον Λάκοφ, η ομάδα μας κυνήγησε το αποτέλεσμα όσο της επέτρεψαν οι δυνάμεις της (19-21 α’ δεκάλεπτο, 39-44 β’ δεκάλεπτο, 56-57 γ’ δεκάλεπτο)!

Παρόλα αυτά δεν τα κατάφερε και ηττήθηκε με τελικό σκορ 81-71, παραμένοντας στην τρίτη θέση της βαθμολογίας!

Διαιτητές: Σπυρόπουλος-Καλογριάς-Σιδερής (Δημόπουλος)
Δεκάλεπτα: 19-22, 39-44, 57-56, 81-71

Αχαγιά 82 (Λιόνας) : Καλογιάννης 11 (3), Φραντζής 9 (1), Τάρναρης, Βλαδίτσης, Οικονομόπουλος 18 (3), Νεόφυτος 23 (1), Τζίμης 15 (1), Σπηλιόπουλος 3 (1), Μάρκοβιτς 2

ΑΠΑΣ Νάξου (Ρουμελιώτης) : Στάθης 11 (3), Μιλεντίγιεβιτς 21 (1), Ζαραϊδώνης 10 (1), Αναγνωστόπουλος 21, Χαρούνι 8, Μπακέας, Βουτυρόπουλος, Λάκοβ

Να σημειώσουμε ότι οι άνθρωποι της Αχαγιάς αφιέρωσαν τη νίκη της ομάδας τους “στο σημαντικό μέλος της διοίκησης και ηγετικό παράγοντα της ομάδας, Γεώργιο Αθανασόπουλο, και του ευχόμαστε καλή ανάρρωση”