Δευτέρα, 07 Αυγούστου 2023 15:27

Κενή θα μείνει η θέση του ΓΑΣ Ιάλυσος στον 2ο όμιλο της National League 2

Ένας αντίπαλος μείον για τον Πανναξιακό ΑΟΚ στο πρωτάθλημα της National League 2, καθώς οι τελευταίες πληροφορίες αναφέρουν ότι το κενό του ΓΑΣ Ιάλυσος δεν θα αναπληρωθεί κι έτσι στον 2ο όμιλο που έχει κληρωθεί θα συμμετέχουν 11 ομάδες…

Σύμφωνα με το έγκριτο δωδεκανησιακό σάιτ “12sports.gr” κενή θα μείνει η θέση των φετινών πρωταθλητών της ΤΕ Δωδεκανήσου που μέσω του τουρνουά ανόδου που διεξήχθη πριν από ενάμιση σχεδόν μήνα στο κλειστό του Μετς μεταξύ των νησιώτικων ομάδων κέρδισε την άνοδο στις εθνικές κατηγορίες με το… σπαθί της, αλλά πήρε την απόφαση να προβεί σε εθελούσια έξοδο στα τοπικά πρωταθλήματα.

Έτσι όλα δείχνουν ότι ο Πανναξιακός θα έχει δύο ρεπό μέσα στην τρέχουσα σεζόν, ένα στον κάθε γύρο του πρωταθλήματος. Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Φοίβος Κω είχε ζητήσει wild card από την Ομοσπονδία την οποία δεν πήρε, ενώ για το ίδιο θέμα είχε ψαχτεί και η ΕΑ Καλύμνου.