Κυριακή, 05 Νοεμβρίου 2023 13:53

Πρεμιέρα με το …δεξί για το ανδρικό του ΑΟ Πάρου, άφησε υποσχέσεις με το “καλημέρα” ο Ποσειδώνας Σαντορίνης

Με το… δεξί μπήκε στο ανδρικό πρωτάθλημα της ΕΣΚ Κυκλάδων ο ΑΟ Πάρου. Οι “κυανόλευκοι” του Θοδωρή Παλαιοχωρίτη επικράτησαν με σκορ 69-55 του Ποσειδώνα Σαντορίνης το βράδυ του Σαββάτου 4/11 στην πρώτη εμφάνιση της θηραϊκής ομάδας στα μπασκετικά δρώμενα του νομού.

Παρά το γεγονός πως στην Πάρο ταξίδεψαν μόλις επτά παίκτες, οι φιλοξενούμενοι του Άρη Αντιμισάρη άφησαν ελπιδοφόρα μηνύματα, είχαν εξαιρετική παρουσία στο παρκέ του κλειστού της Μάρπησσας κι έδειξαν πως είναι μία υπολογίσιμη δύναμη.

aop pos andres 2

Στα αγωνιστικά, μετά το ισορροπημένο πρώτο δεκάλεπτο (11-11) οι γηπεδούχοι με συνεχή πίεση κατάφεραν να ξεφύγουν στο σκορ, να πάρουν μια διψήφια διαφορά και να την κρατήσουν ως το τέλος παίρνοντας το πρώτο ροζ φύλλο αγώνα για τη φετινή αγωνιστική περίοδο.