Κυριακή, 03 Δεκεμβρίου 2023 23:59

Τις νίκες ο ΑΠΑΣ και τα εύσημα στον "πρωτάρη" Παμμηλιακό [vids-pics]

Συνέχεια στην αγωνιστική δράση για τα Τμήματα του νεοσύστατου μπασκετικού Παμμηλιακού με τους Παίδες και Άντρες να "συγκρούονται" στη Νάξο με τα αντίστοιχα Τμήματα του ΑΠΑΣ.

ΑΠΑΣ ΠΑΜΜΗΛΙΑΚΟΣ ΠΑΙΔΕΣ ΑΝΔΡΕΣ 62

Στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία οι Παίδες του ΑΠΑΣ επιβλήθηκαν άνετα με σκορ 69-14 όμως το ζεστό χειροκρότημα της εξέδρας επιβράβευσε την προσπάθεια των νεαρών αθλητών του Παμμηλιακού που αν και "πρωτάρηδες" στο Πρωτάθλημα έδειξαν πάθος και όρεξη υπό την καθοδήγηση των Κόουτς Τσίμα και Βήχου. Πολλά συγχαρητήρια και στους νεαρούς αθλητές των γηπεδούχων αλλά και στον προπονητή τους Κο Νίκο Κλαδά που σεβάστηκαν απόλυτα την προσπάθεια των φιλοξενουμένων παίζοντας μπάσκετ χωρίς σκοπιμότητες και δίνοντας χρόνο συμμετοχής σε όλους τους νεαρούς αθλητές.

Φύλλο Αγώνα

Διαιτητές: Θανάσουλας - Πρωτόγερος

ΑΠΑΣ (Κλαδάς): Βουρβουσίρας 6, Βασιλάκης 8, Κρητικός 2, Νεδάκης 4, Σοφικίτης 21, Χωματάς, Κιουλαφής Ι. 4, Κιουλαφής Ν. 5, Δρυς 6, Μάρκου 6, Κουφόπουλος 7(1)

Παμμηλιακός (Τσίμας-Βήχος): Καραμήτσος, Ζούλιας, Παπλωματάς, Παναγιωτάκος Χ., Παναγιωτάκος Σ, Κουφός, Τσερώνης 4, Ρουσκέτος 6, Λιάτσος 4

ΑΠΑΣ ΠΑΜΜΗΛΙΑΚΟΣ ΠΑΙΔΕΣ ΑΝΔΡΕΣ 12

Στο 2ο παιχνίδι η Β' Ομάδα Αντρών του ΑΠΑΣ τα βρήκε σκούρα απέναντι στους Άντρες του Παμμηλιακού που μάλιστα είχε το προβάδισμα από το ξεκίνημα της αναμέτρησης μέχρι και την ανάπαυλα του ημιχρόνου με σκορ 18-24.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι έδειξαν πιο συγκεντρωμένοι , έγιναν πιο πιεστικοί και σε συνδυασμό με την κούραση των φιλοξενουμένων "γύρισαν" το παιχνίδι παίρνοντας το προβάδισμα από το 3ο δεκάλεπτο με σκορ 34-30 και τελικά μια δίκαιη νίκη με σκορ 48-36