Κυριακή, 18 Φεβρουαρίου 2024 18:28

Επιστροφη στις νίκες και ντεμπούτο Χατζηπανηγύρη για τον Πανναξιακό ΑΟΚ (pics-vid)

Χωρίς να πιάσει εντυπωσιακή απόδοση ο Πανναξιακός και με τον Νίκο Χατζηπανηγύρη να κάνει το ντεμπούτο του στον πάγκο, ο Πανναξιακός ΑΟΚ επέστρεψε στις νίκες μετά τις δύο διαδοχικές ήττες από Ελευσίνα και Ίκαρο καταβάλλοντας την αντίσταση του αξιόμαχου Αργοναύτη Ραφηνας με σκορ 88-72.

Το παιχνίδι για τον 2ο όμιλο της National League 2 ήταν ντέρμπι μέχρι το ημίχρονο καθώς οι φιλοξενούμενοι βρήκαν επιθετικές λύσεις στα πρόσωπα των Μουμπάρακ και Μανταλβανου και σε συνδυασμό με την άμυνα ζώνης δεν επέτρεψαν στους γηπεδούχους να βρουν ρυθμο .(σκορ ημιχρόνου 41-39)

Τα πράγματα απλοποιηθηκαν για τον Πανναξιακό στο δεύτερο μέρος καθώς οι παίκτες του Νίκου Χατζηπανηγυρη μπήκαν πιο συγκεντρωμένοι και σε συνδυασμό με το γεγονός ότι Μανταλβανος και Μουμπάρακ δεν μπόρεσαν να συνεχίσουν λόγω τραυματισμού ,βρήκαν ρυθμο , και εφτασαν άνετα στην 8η νίκη στο Πρωτάθλημα .

Πολύ σημαντική για το ψυχολογικό κομμάτι αυτή η νίκη για τους γηπεδούχους καθώς μετά από μια δύσκολη βδομάδα με την αλλαγή προπονητή και στο πρώτο αναγνωριστικό ματς του κοουτς Χατζηπανηγυρη έφτασε σε θετικό αποτέλεσμα υπερβαίνοντας τις δυσκολίες .