Σάββατο, 28 Σεπτεμβρίου 2013 12:08

Live Score σε… Νάξο, Τήνο και Σύρο

Παρακολουθήστε μαζί μας σήμερα, τους αγώνες της 3ης φάσης του κυπέλλου Κυκλάδων.

15:09 Γκολ... 2-0 για το Φιλώτι με τον Λυμπερτά στο 33'

ΗΜΙΧΡΟΝΟΣ. Το Φιλώτι προηγείται με δυο γκολ του Λυμπερτά, έχοντας πλεον σοβαρό προβάδισμα στην ομάδα της Νάξου.

15:33 Έναρξη του δευτερου ημιχρόνου.

15:50 Γκολ... Χατ τρικ για τον Λυμπερτά και 3-0 για το Φιλώτι στο 63'

15:52 Γκολ... Ο Βαγγέλης Σένκα μειώνει σε 3-1 για τον ΑΟ Πάρου στο 64'

16:10 Γκολ... Ο Γιουρτζίδης μειώνει κι άλλο για τον ΑΟΠ στο 78'

16:25 Κόκκινη στον Νίκα. Με 10 παικτες ο ΑΟΠ

16:27 ΤΕΛΟΣ παιχνιδιου το Φιλώτι στην επόμενη φάση του Κυπέλλου.

16:44 Γκολ... Βλιζνάκης ο σκορερ του 3ου τερματος για την ΑΝω Μερα στο 24'

17:05 Ημίχρονο στην Τήνου. 0-3 μπροστά στο σκορ η Άνω Μερά.

17:24 Έναρξη του 2ου ημιχρόνου.

17:29 Γκολ… ο Ασημομύτης Νίκος κάνει το 0-4 για την Άνω Μερά στο 48’

17:59 Γκολ... ο Βλιζνάκης κάνει το 0-5 για τους Μυκονιάτεςστο 78'

18:01 Γκολ... ο Ασημομύτης με αυτογκολ μειώνει σε 1-5

18:13 ΤΕΛΟΣ παιχνιδιού. η Άνω Μερά στην επόμενη φάση.

16:38 Έναρξη

16:43 Στο πρώτο 5λεπτο αναγνωριστικό παιχνίδι.

16:47 ατομική ενέργεια του Περιάλη και σουτ, λίγο έξω από το κάθετο δοκάρι του Συριανού στο 9’

16:51 Διαγώνια μπαλιά του Τσιριγώτη στον Μπαλόπιτα κι εκείνος με δυνατό σουτ τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι του Καραμαλίγκα στο 14'

16:59 Στο τελευταίο 5λεπτο ο Αίαντας έχει την πρωτοβουλία με δύο ευκαιρίες να φεύγουν άουτ.

17:04 Αναγκαστική αλλαγή. Στην θέση του Μητσόπουλου ο Πρίντεζης στο 26'.

17:11 μοιρασμένο το παιχνίδι στο 34’

17:15 Στο 38' καλό σουτ του Περιάλη, λίγο άουτ.

17:22 Ημίχρονο. Μοιρασμένο το πρώτο μισό του παιχνιδιού.

17:38 Έναρξη 2ου ημιχρόνου.

17:39 Γκολ... για τον ΑΟ Σύρου με τον Περιάλη έπειτα απο πάσα του Σταματίου στο 46'.

17:41 Δυνατό σουτ του Ρούσσου μέσα απο την μεγάλη περιοχή του ΑΟΣ, λίγο εξω.

17:42 Αναγκαστική αλλαγή για τον Αίαντα. την θέση του Λούσα πέρνει ο Μεμάϊ στο 49'

17:55 Γκολ... Φάουλ του Πρίντεζη, κεφαλιά του Κόκκαλη στο 61' και 2-0 για τον ΑΟΣ. Με την είσοδο του Πρίντεζη ο ΑΟΣ άλλαξε εικόνα προς το καλύτερο!

18:15 Ειμαστε στο 82'. Υπεροχή για τον ΑΟΣ στο 2ο ημίχρονο. Ο Αίας δεν μπορεσε να αντιδρασει στα δυο γκολ των γηπεδούχων.

18:19 Ο Ελ Κάντι κάνει διαγώνια πάσα στον Βαβουράκη, όμως ο τελευταίος δεν μπόρεσε να πλασάρει σωστα τον Συριανό στο 85'.

18:22 Γκολ... Με ενα τρελό σλαλομ του Σταματίου που μπορούσε να τελειώσει την φάση, βγάζει μόνο τον Πρίντεζη ο οποίος σε κενό τέρμα κάνει το 3-0 στο 89' μέσα σε ξέφρενους πανηγυρισμούς.

Τέλος παιχνιδιού. Ο Α.Ο. Σύρου στην επόμενη φάση.

ΑΟ ΣΥΡΟΥ: (Πούλος Μ.) Καραμαλίγκας, Σταμούλης, Βαβουράκης, Κόκκαλης, Μητσόπουλος (26' Πρίντεζης), Μαραγκός (65' Χαβδούλας), Ελ Κάντι, Τζώρτζης, Σταματίου, Περιάλης Γ., Τερόλης (82' Σούρλας).

ΑΙΑΝΤΑΣ ΣΥΡΟΥ: (Ρούσσος Γ.), Συριανός, Καράβας (64' Παπαδάκης), Τσιριγώτης, Βασάλος, Αναγνωστόπουλος, Μανουδάκης, Μπαλόπιτας, Μουράϊ, Ρούσσος, Σαγκινέτος (64' Γιαννάκος), Λούσας (49' Μεμάϊ).