Κυριακή, 25 Νοεμβρίου 2012 22:38

Άνετα η Τραγαία με τον Καρτεράδο [photos].

KARTERADOS-TRAGAIA 2012

Εύκολη νίκη για τον Αστέρα Τραγαίας, ο οποίος στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής, πέρασε άνετα μέσα από την έδρα του Καρτεράδου νικώντας με 4-0.

NAXOS Katsonis 200x100Η ομάδα του Νίκου Βλησίδη χωρίς να πιάσει ιδιαίτερα καλή απόδοση, αξιοποίησε την εμπειρία που διαθέτει, «Μαζεύοντας» ένα πολύτιμο τρίποντο, που σε συνδυασμό με την ήττα του Φιλωτίου την έφεραν μόνη 3η στο βαθμολογικό πίνακα του πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι του Καρτεράδου από την πλευρά τους προσπάθησαν να παίξουν καλό ποδόσφαιρο, αλλά για ακόμα μία φορά πλήρωσαν την απειρία τους και το νεαρό της ηλικίας των παιχτών τους.

Ο Αντώνης Δεδρινός κάνει μεγάλες προσπάθειες για να μαζέψει και να προπονήσει τους μικρούς της ομάδας, στους οποίους διακρίνετε, μεν ταλέντο αλλά χρειάζονται ακόμα πολύ δουλειά.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 2΄ο Δεδρινός με κεφαλιά, στο 11΄ο Κατσούλης βάζει μπροστά την Τραγαία με 2-0, το 3-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου έκανε ο Λυμπερτάς στο 21΄με πλασέ μέσα από την μεγάλη περιοχή. Στην επανάληψη ο αγώνας κινήθηκε στα όρια της μετριότητας, με τις δύο ομάδες να περιορίζονται σε ένα παιχνίδι κέντρου. Το τελικό 4-0 για την ομάδα της Νάξου, έγινε από τον Δεδρινό, ο οποίος διπλασίασε τα προσωπικά του τέρματα στο 78΄.

Καρτεράδος (Δεδρινός): Αρτέμης, Βαζαίος, Φωτεινός, Πρέκας, Αλεφραγκής (65΄Αλεφραγκής), Σορώτος, Βλαβιανός, Βαρμάζης, Ζερβάκης, Νομικός, Δεδρινός (48΄Χάλαρης).

Αστέρας Τραγαίας (Βλησίδης): Polja, Καπαρέλης (84΄Βασιλάκης), Δρύλλης, Βουτσίνος, Λυμπερτάς, Δεδρινός (80΄Κάπι), Αγγελής, Παραράς (70΄Ψαρρός), Αλιμπέρτης, Μαρούλης, Κατσούλης.