Σάββατο, 30 Δεκεμβρίου 2017 23:15

ΑΟ Σερίφου: Αυλαία στο 2017 με φιλική νίκη στον Πειραιά

Το 2017 οδεύει προς το τέλος του και οι Λέοντες Καμινίων με τον ΑΟ Σερίφου έμειναν πιστοί στο ραντεβού τους και όπως πέρυσι έτσι και φέτος έκλεισαν την ποδοσφαιρική χρονιά με μία φιλική αναμέτρηση.

Οι δύο ομάδες είχαν την ευκαιρία να «ξεμουδιάσουν» και παράλληλα να συσφίξουν περαιτέρω τις σχέσεις τους.

Οι Κυκλαδίτες ήταν η ομάδα που επικράτησε και στη φετινή αναμέτρηση, παίρνοντας τη νίκη με 1-4, κλείνοντας έτσι με τον καλύτερο τρόπο ίσως την καλύτερη τους χρονιά από την ημέρα δημιουργίας του συλλόγου.

Ο ΑΟ Σερίφου ήταν καλύτερος σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και κάλλιστα θα μπορούσε να είχε πετύχει περισσότερα τέρματα.

Το πρώτο ημίχρονο έληξε 0-3 χάρη σε τέρματα που πέτυχαν ο Κώστας Ρεβίνθης (2) και ο Μαρίνος Λιβάνιος.

Στην επανάληψη έγινε το 0-4 και πάλι από τον Ρεβίνθη, με τους πειραιώτες να μειώνουν σε 1-4 με ένα δυνατό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή.

Για τον ΑΟ Σερίφου αγωνίστικαν οι: Ζαχαρίας, Μποφίλιος Σ., Γεροντάρης,Μαγουλάς, Μονεμβάσιος, Βαλσαμάκης Κ., Βαλσαμάκης Α., Λιβάνιος Μ. Παπάς, Ρεβίνθης Κ. Μπούρης.