Παρασκευή, 01 Μαρτίου 2019 21:20

Με το... δεξί στους αγώνες μπαράζ ο ΑΟ Μυκόνου, 6-0 τον Καρτεράδο [pics-vid]

Με νίκη ξεκίνησε στους αγώνες μπαράζ ο ΑΟ Μυκόνου καθώς στον αγώνα που ολοκληρώθηκε πριν λίγα λεπτά στην ουδέτερη έδρα του ΔΑΚ Νάξου, επικράτησε με 6-0 του Καρτεράδου για την 1η αγωνιστική.

Το συγκρότημα του Θεοφύλακτου Παχατουρίδη πήρε αυτό που ήθελε από το ματς και ξεκινάει με το δεξί στους αγώνες που θα δώσουν 2 εισιτήρια για τη Β΄φάση του πρωταθλήματος.

Από την άλλη, η ομάδα του Γιώργου Αυγουλέα γνώριζε εξ αρχής ότι είχε δύσκολη αποστολή και με δεδομένο ότι αποχώρησαν με πρόβλημα τραυματισμών ο τερματοφύλακας Μάνος Ξαγοράρης και ο Νίκος Δημητρακόπουλος.

Όσον αφορά την εικόνα του αγώνα δεν αντέχει σε κριτική αφού οι γηπεδούχοι από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό κυριάρχησαν στο γήπεδο.

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

1' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ. Κεφαλιά του Αλμπάνη η μπάλα στα δίχτυα.

3' Σουτ του Ξαγοράρη η μπάλα άουτ

5' Σέντρα ο Ηλίας δεν μπορεί ο Αλεξανδρόπουλος να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα.

8' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ. Σέντρα Ηλία, ο Ξαγοράρης με σουτ κάνει το 2-0.

16' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ. Σουτ του Γιώργου Περιάλη η μπάλα στα διχτυα.

24' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ. Σουτ του Περιάλη μετά από ασθενή απόκρουση του τερματοφύλακα και η μπάλα στα δίχτυα

32' Ο Αλεξανδρόπουλος έκανε το σουτ, ο Αλεφραγκής με παρέμβαση διώχνει σε κόρνερ.

34' Σουτ του Μπαϊρακτάρη η μπάλα άουτ.

35' Σουτ του Σαλιστάι η μπάλα άουτ.

38' Βλαχόπουλος εκτελεί το κόρνερ ο Αλμπάνης κάνει την κεφαλιά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

41' Σουτ του Αρβανίτη η μπάλα άουτ.

49' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ. Ο Βλαχόπουλος με σουτ κάνει το 5-0.

53' Σουτ του Βλαχόπουλου η μπάλα άουτ.

65' Σουτ του Βλαχόπουλου, άουτ η μπάλα

73΄Σουτ εξ επαφής του Περιάλη εξουδετερώθηκε από τον Ξαγοράρη

82΄ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ... Σέντρα του Μπομπάι, ο Βλαχόπουλος με κοντινό πλασέ έκανε το 6-0

Διαιτητής ήταν ο κ. Παντελάκης με βοηθούς τους Φαν Άακεν και Νεοκοσμίδη.

ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ (Θεοφύλακτος Παχατουρίδης) Σαββόπουλος (46΄Ψυλλιας), Ηλίας, Παπαδόπουλος, Μπάμπακαρ (33' Μπαϊρακτάρης), Καρατζάς, Αλεξανδρόπουλος (33' Μπομπάι), Ξαγοράρης, Ντουσάι (33' Κάνιουρας), Περιάλης, Αλμπάνης, Σαββόπουλος.

ΚΑΡΤΕΡΑΔΟΣ (Γιώργος Αυγουλέας) Ξαγοράρης Ε. (30' λ.τρ. Αντιμισάρης), Πρέκας, Αλεφραγκής, Φέκας, Τριαντάφυλλος, Νταλλας, Βαρμάζης, Δημητρακόπουλος (14' Ξαγοράρης Ν.), Αρβανίτης, Σελιστάι, Τομόρι.