Σάββατο, 26 Οκτωβρίου 2019 18:32

Χωρίς αντίσταση ο ΑΟ Πάρου 4-0 την Σέριφο [pics]

Με απρόσμενη ευκολία ο ΑΟ Πάρου συνέχισε τη νικηφόρα πορεία του στο πρωτάθλημα, κερδίζοντας 4-0 τον ΑΟ Σερίφου.

Το ματς είχε μόνο έναν πρωταγωνιστή ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο που οι γηπεδούχοι πέτυχαν 3 γκολ.Αναιμική η παρουσία των φιλοξενούμενων που φάνηκαν απειλητικοί μόνο στο τέλος, όταν τα πάντα είχαν κριθεί.

ΤΑ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Έχοντας την εδαφική υπεροχή στο πρώτο ημίχρονο οι Παριανοί δεν δημιούργησαν πολλές φάσεις, αλλά κατάφεραν να προηγηθούν στο 26' με πλασέ του Σαρρή από πλάγια θέση.

Στο 53' ο Σκιαδάς με κοντινό σουτ στην άδεια εστία διπλασίασε για την ομάδα του και στο 72' ο ίδιος πέρασε αριστουργηματική κάθετη στον Πάπα που σκόραρε για το 3-0.Στο 81' ο Γκιουρτζίδης με κεραυνό ύστερα από ατομική προσπάθεια του Σαρρή έκλεισε το σκορ με το ωραιότερο γκολ του αγώνα.

Χωρίς προβλήματα η διαιτησία των κ.κ. Ανδρικόπουλου- Κουζούμη και Ρούσσου Ε.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΑΟ ΠΑΡΟΥ (Τριανταφυλάκος): Νίκας , Πάπα [ 80' Τριανταφυλλίδης], Πέλας [83' Βλακάς] , Μπέτσα , Καμπάσης , Σωτηρόπουλος , Σκιαδάς [ 80' Αρκουλής] , Χίσκα [83' Κούτσα] , Σαρρής , Γιαννούλης, Γιουρτζίδης.

ΑΟ ΣΕΡΙΦΟΥ (Ράμπιας): Βαλσαμάκης Κοσμ. [ 70 ' λ.τρ. Καλαρέμας] , Βαλσαμάκης Κώνστ. , Μποφίλιος , Σκοπελίτης , Λιβάνιος Μάριος , Μαγουλάς , Λιβάνιος Μαρίνος , Εφέντη , Καραγκούνης , Ρεβίνθης, Παππάς.